Connect with Us

Zbulohet skenari i ri, ja si do të zhvillohen sfidat e Champions-it dhe Ligës së Europës

Sport

Zbulohet skenari i ri, ja si do të zhvillohen sfidat e Champions-it dhe Ligës së Europës

Publikuar

-

Të shumta kanë qenë aludimet dhe hipotezat për sa i përket fatit të sezonit të pezulluar për shkak të pandemisë së Koronavirusit.

Ndërkohë së fundmi, sipas asaj që raporton “Cadena SER”, Liga e Kampionëve dhe Liga e Europës, po shkon drejt shtyrjes në gusht, teksa kjo hipotezë është thujase e konfirmuar.

Për shkak të kohës së shkurtër që është në dispozicion është menduar që fazat çerefinale, gjysmëfinalet dhe finalet të Champions-it dhe Ligës së Europës, të luheshin Brenda 2 javësh, vetëm me një ndeshje dhe jo me sistemin vajtje ardhje.

Këto takime po planifikohen të luhen pa tifozë dhe në fushë neutrale. Gjithsesi për momentin këto janë thjeshtë hipoteza, teksa pritet konfirmimi zyrtar nga organet përkatëse.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: