Connect with Us

E bujshme/ Premier League pranë rifillimit, ja kur do zbresin ekipet në fushë

Premier Liga

E bujshme/ Premier League pranë rifillimit, ja kur do zbresin ekipet në fushë

Publikuar

-

Në Angli kanë nisur të mendojnë për rifillimin e sezonit futbollistik. UEFA ka bërë me dije që deri në fund të korrikut duhet të jenë vendosur skuadra që do të garojnë në Europë e në këtë mënyrë sezoni duhet të jetë i mbyllur në fushë.

Drejteusit e Federatës angleze kanë nisur nga puna dhe po mendohet që fillimi i stërvitjeve të bëhet në muajin maj, ndërsa kampionati një muaj më vonë në qershor. Të gjitha takimet do të luhen me dyer të mbyllura dhe sezon do të shtrihej deri në korrik.

Saktësisht është data 4 që po mendohet që klubet të zbresin në fushë për të nisur stërvitjen e parë pas ndalesës së kampionatit nga covid-19.

Nuk ka ende një vendim final, por këto janë datat që po mendohen për momentin me shpresën se gjendja nga coronavirusi do të përmirësohet. Gjithashtu po mendohet që për lojtarët të mos ketë shumë pushime verë pasi sezoni tjetër do të nis disa javë pas përfundimit të këtij aktual.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: