Connect with Us

Ka shumë oferta, Lazio merr vendimin e papritur për Thomas Strakoshën

Kombëtare

Ka shumë oferta, Lazio merr vendimin e papritur për Thomas Strakoshën

Publikuar

-

E ardhmja e Tomas Strakoshës do të jetë ende në Serie A. Portieri shqiptar është një hap larg rinovimit me Lazion dhe një e tillë do të bëhet zyrtare pas mbarimit të pandemisë së covid-19.

Sipas “Il Messaggero”, kontrata e Strakoshës që skadon në 2022 pritet të rinovohet deri në 2025. Gardiani i portës shqiptare do të përfitojnë një rrogë prej 2 milionë euro në sezon, pasi tani përfiton 1.2 milionë euro.

Në javët e kaluar disa skuadra të Premier League kishin kërkuar informacione për të marrë shërbimet e tij, por Lazio ka bërë me dije se portieri nuk largohet.

Strakosha pritët të jetë pjesë e skuadrës italiane edhe për disa sezone, vetëm në rast të një kthesë të papritur, por gjasat janë të mëdha që të vazhdojë në “Olimpico”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: