Connect with Us

Plani i ri i Federatës Spanjolle, Manaj do të luajë me Barcelonën direkt në play-off

La Liga

Plani i ri i Federatës Spanjolle, Manaj do të luajë me Barcelonën direkt në play-off

Publikuar

-

Ajo që ishte një garë e ndezur për të shkuar drejt La Liga 2, në teori është bërë shumë më e thjeshtë për Rei Manajn dhe Barcelona B. Sulmuesi iu bashkua katalanasve në janar me objektivin për t’i ndihmuar që të ngjiten në kategorinë e dytë e tani plani i ri i Federatës Spanjolle ia ka shkurtuar punën.

Sipas mediave spanjolle, institucioni ka planifikuar që me përjashtim të dy kategorive të para, po mendon që të ngrijë renditjet aktuale dhe të zhvillojë vetëm sistemin play-off për ngjitjen, duke anulluar për këtë vit rënien. Kështu, do të ketë më pak të pakënaqur dhe klubet që nga kategoria e tretë e më poshtë do të pranojnë këtë zgjidhje që minimizon rreziqet e që u jep kohë që të përgatiten për daljen nga situate e krizës në sezonin e ardhshëm.

Kështu, në grupin 3 të Segunda B, ku gjendet edhe ekipi i dytë i Barcelonës, gara do të jetë mes katalanasve, Kastejon që gjendet në vendien e parë në renditje me një pikë më shumë, si dhe Sabadel e Kornela që i ndjekin. Play-off për të nxjerrë emrin e skuadrës së parë që do të ngjitet në La Liga 2, do të zhvillohet me ndeshje teke, pra Barcelonës B i nevojitet që të fitojë këta dy sfida të radhës për të arritur objektivin e klubit. Kjo është një mundësi e mirë për Manajn për të rënë në sy e për t’u ngjitur shumë shpejt në kategorinë e dytë spanjolle, ku sigurisht luhet futboll më cilësor dhe ka më shumë konkurrencë se sa në ligën e tretë. /vipsport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: