Connect with Us

Ish-lojtarin e Laçit e lë mendja: Dua të luaj për Real Madridin

Kombëtare

Ish-lojtarin e Laçit e lë mendja: Dua të luaj për Real Madridin

Publikuar

-

Enis Çokaj është një prej “Bandës së Shqiptarëve” në Lokomotivën e Zagrebit dhe këtë sezon ka arritur të bëjë mirë dhe të marrë minuta të bollshme në këmbë e të tregoje talentin e tij. 21-vjeçari ka folur në Super Sport, ku tregon rreth objektivave të tij në të ardhmen. Dëshiron të luajë me Real Madrid.

LOKOMOTIVA ZAGREB- Kemi bërë shumë mirë deri tani. Jemi një ekip me shumë talente dhe kjo nuk është aspak rastësi.

EKSPERIENCA ME LAÇIN- Më ka vlejtur shumë. Nëse nuk do kisha luajtur aty për 6 muaj nuk mendoj se do isha në këto nivele.

ËNDRRA- Që fëmijë kam qenë tifoz i Real Madridit dhe shpresoj që një ditë të luaj për atë ekip.

E ARDHMJA- Për momentin jam mirë te Lokomotiva. Kemi pasur bisedime me klube të tjera, por për momentin jam i fokusuar këtu. E rëndësishme është të stërvitemi fort dhe në të ardhmen të shikojmë se çfarë do të ndodhë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: