Connect with Us

Surprizon Kukeli: Ftesën e Shqipërisë e refuzova

Kombëtare

Surprizon Kukeli: Ftesën e Shqipërisë e refuzova

Publikuar

-

Lojtari më i heshtur, por më shumë punëtor, më pak i përfoluri në media, por me më shumë vlera. De Biazi e ka përdorur gjithmonë si një “as” nën mëngë, për të thyer kundërshtarët dhe për të fituar lojën.

Flasim për Burim Kukelin! Madje kur ky i fundit nisi të mungonte te Shqipëria, ndihej shumë se diçka nuk shkonte në mesfushë dhe për herë të parë u kuptua vlera reale. Pasi siç thuhet rëndomtë: “Duhet ta humbasësh, për t’ia kuptuar vlerën”. Ky ishte edhe rasti i Kukelit me Shqipërinë, që gjithsesi kishte respektin e të gjithëve në ambientin kuqezi, por detyra e tij ishte më pak e dukshme.

Në një intervistë për “Regiofusball”, Kukeli ka rrëfyer gjithë historinë e suksesit me Shqipërinë në Europian, duke e konsideruar si një vizitë në botën e tjetër. Aktualisht pjesë e Krisens në Zvicër, por mesfushori e përmbushi ëndrrën e tij dhe ka marrë gjithë emocionet e dëshiruara prej futbollit.

“E kam refuzuar ftesën e parë të Shqipërisë sepse më telefonuan vetëm tre ditë përpara se të shkoja me pushime. Ia tregova edhe arsyen e saktë dhe nuk prisja që të më merrnin sërish në fakt. Por pas disa javësh më erdhi sërish një mesazh: “A dëshirën që të luash me Shqipërinë?”.

Sigurisht që pranova. Pastaj në Europian kam përjetuar gjithçka sa i përket futbollit. E nisëm me Portugalinë në kualifikuese që nuk kishim fare shanse si Shqipëri. Portugalia ishte në nivel tjetër, por e mposhtëm. Pastaj nisëm rrugëtimin në Europian ndaj Zvicrës, që shqiptarët dhe zviceranët kanë festuar së bashku.

I thashë vetes para asaj ndeshje që tani vetëm shijoje, nuk do të dalësh i humbur. Kur u ndeshëm me Francës në Marseillie ishte një histori tjetër, nuk i kisha parë kurrë kualitete të atij niveli. Pogba hyri në pjesën e dytë dhe kishte komplet tjetër ritëm. Me Shqipërinë në Europian ishte si të shkoja për vizitë në një botë tjetër, shumë shpejtë kalojë koha”, ka thënë Kukeli. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: