Connect with Us

VIDEO/ Klubi holandez publikon dokumentarin emocionues për Milot Rashicën

Kombëtare

VIDEO/ Klubi holandez publikon dokumentarin emocionues për Milot Rashicën

Publikuar

-

Ylli i Kosovës, i rritur në Vushtrri, Milot Rashica, hapin e madh në karrierë e bëri në momentin e transferimit te Vitese në kampionatin holandez.

Kjo skuadër shërbeu si urë lidhëse për të, për të vazhduar karrierën në futbollin evropian. Nga Vitese, Rashica është transferuar te Verder Bremen në Bundesligë, ndërkohë që së fundmi ka zgjuar interesin e shumë klubeve europiane.

Si ishte fëmijëria e Rashicës, ku e nisi karrierën, me çka karakterizohej dhe shpërthimi i tij, të gjitha këto i gjeni të gjitha në një dokumentar special 28 minuta, të publikuar nga klubi holandez.

Për më tepër shikoni videon e mëposhtme:

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: