Connect with Us

Ja skuadra me përqindjen më të lartë të kontrollit të topit deri tani në Superiore

Sport

Ja skuadra me përqindjen më të lartë të kontrollit të topit deri tani në Superiore

Publikuar

-

Duke qenë se kampionati është ndërprerë dhe qëndron në pritje për të rifilluar si shkak i koronavirusit, FSHF ka pasur mundësinë të analizojë statistikat duke publikuar disa të tilla. Një analizë e cila është bërë nga Alario Rosi, teksa skuadra që rezulton të ketë kontrollin më të lartë të topit dhe pasimet më të saktë, rezulton të jetë Tirana.

Bardheblutë konfirmohen edhe me anë të statistikave si një skuadër që i pëlqen të diktojë në fushë e lojës dhe mesa duket në shumicën e rasteve ia ka arritur qëllimit, ndaj jo më kot renditen edhe në krye të kampionatit.

Sakaq, pas kryeqytetasve, vjen Partizani me kontrollin e topit, megjithatë në saktësinë e pasimeve të kuqtë renditen pas Kukësit. Verilindorët edhe pse kontrollojnë sferën në një përqindje më të ulët se Partizani, janë më të suksesshëm se këta të fundit në pasime. /VipSport.al/

Tabela e statistikave:

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: