Connect with Us

Marcelo: Modriçin e ndaloi policia se shkeli karantinën

La Liga

Marcelo: Modriçin e ndaloi policia se shkeli karantinën

Publikuar

-

Nuk ka futboll në periudhë pandemie, por çdo kohë është e mirë për të treguar anekdota të ditëve të izolimit.

Gjatë një lidhjeje “live” në Instagram, Marcelo i tregoi partnerit të tij, Vinicius, një histori kurioze me Luka Modric.

Anësori i majtë i Real Madridit rrëfeu atë që i ndodhi mesfushorit kroat pranë shtëpisë së tij, ditë më parë, me policinë:

“Luka ishte duke luajtur futboll me djalin dhe topi i ra në rrugë. Djali shkoi ta merrte, por e kapi policia, e cila i tha se do ta gjobiste për thyerje të karantinës, se kishte dalë në rrugë…”

Këtë fakt, Marcelo ia kishte treguar me të qeshur, përmes telefonit. Modric e kritikoi kolegun brazilian, që e bëri publike grindjen e tij të vogël me policinë, gjatë urgjencës së “Coronavirus”.

Për fat të mirë, megjithëse Marcelo e tregoi, duket se historia mbaroi mirë dhe gjithçka mundi të sqarohej. Pra, në fund të fundit, nuk kishte gjobë për djalin e Modric.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: