Connect with Us

Osmani, Devolli, Shkëmbi dhe Abilaliaj, kur Partizani turpëronte Tiranën me “poker” në derbi

Sport

Osmani, Devolli, Shkëmbi dhe Abilaliaj, kur Partizani turpëronte Tiranën me “poker” në derbi

Publikuar

-

Rivaliteti mes Tiranës dhe Partizanit ndihet jo vetëm brenda fushe dhe jashtë saj. Pas  “thumbimeve” në distancë, këtë herë “të kuqtë” publikuan në faqen zyrtare fitoren e fundit të thellë ndaj rivalëve të përjetshëm bardheblu në 1 mars të vitit 2008.

Ajo përballje në “Qemal Stafa” pati për protagonistë të kuqtë të cilët shkatërruan me rezultatin 4-1 Tiranën, e cila ishte kampione në fuqi. “Pokeri” i golave të atij takimi emblematik për Partizanin u realizuan nga Tefik Osmani, Bledar Devolli, Bledi Shkëmbi dhe Arbër Abilaliaj.

Sezoni 2007-2008 nisi dhe vazhdoi në mënyrë aventureske, por pati një fund dramatik për Partizanin pasi humbi titullin kampion në përballjen e fundit të sezonit me Dinamon, e cila u shpall kampione e Shqipërisë për herë të 17-ë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: