Connect with Us

E DHIMBSHME/ Humb jetën nga infarkti ish-lojtari i Vllaznisë dhe biznesmeni i njohur

Sport

E DHIMBSHME/ Humb jetën nga infarkti ish-lojtari i Vllaznisë dhe biznesmeni i njohur

Publikuar

-

Ish-lojtari i hendbollit dhe ish-presidenti i klubit të Vllaznisë së hendbollit Nikolin Karroca është ndarë papritur nga jeta ditën e sotme.

Ai vdiq në moshën 52-vjeçare si pasojë e një infarkti. Lajmi ka hidhëruar jo vetëm Shkodrën, por mbarë sportin shqiptar.

Përveç kontributit si sportist, Nikolin Karroca ka dhënë dhe në fushën e biznesit, ku prej vitesh drejtonte fasonerinë e këpucëve “Niko Shoes”.

Ai ishte pjesë e skuadrë së Vllaznisë së hendbollit në vitet 1987-1993. Më pas ai emigroi në Itali dhe u kthye në atdhe ku investoi për klubin shkodran.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: