Connect with Us

Lukaku do rikthehet në Premier League? Belgu i befason të gjithë me veprimin e fundit

Premier Liga

Lukaku do rikthehet në Premier League? Belgu i befason të gjithë me veprimin e fundit

Publikuar

-

Ylli belg i Inter, Romelu Lukaku, përkundër faktit se kaloi disa vite në Premierligë, nuk beson se do të kthehet më aty.

Ishte gushti i vitit 2019 që ndau rrugët e Lukaku me Premierligën, kur lojtari kalonte nga Manchester United te skuadra e Inter.

Sezoni i parë i belgut me ‘Zikaltrit’ eci për mrekulli, dhe Lukaku nuk beson se do të kthehet më në Premierligë.

“Nuk besoj se do të kthehem, por më pëlqeu koha ime tek Everton, vërtetë”, ka thënë Lukaku,

Këtë përgjigje belgu e ka dhënë në ‘Twitter’, në një seancë pyetjesh dhe përgjigjesh.

Lukaku kaloi tetë vite në Premierligë. Fillimisht ai i bashkohej Chelseat në vitin 2011, por kaloi kohë edhe me WBA, Everton dhe Man Utd.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: