Connect with Us

Koronavirusi prish planet, në Spanjë dyshojnë për të ardhmen e Manajt te Barcelona

La Liga

Koronavirusi prish planet, në Spanjë dyshojnë për të ardhmen e Manajt te Barcelona

Publikuar

-

Pandemia që ka shpërthyer në të gjithë globin, po sjell pasoja edhe për futbollistët e kombëtares shqiptare e jo vetëm për faktin se ndali disa prej tyre në momentin më të mirë. Rei Manaj mund të shohë se si ëndrra e tij për të veshur fanellën e ekipit të parë të Barcelonës, mund të marrë fund më shpejt se sa mendohej, duke u deleguar përfundimisht në skuadrën e dytë katalanase dhe afruar një largim të mundshëm.

Sulmuesi u ble nga Barcelona që këtë sezon të ishte pjesë e ekipit të dytë dhe ta ndihmonte të bënte hapin drejt La Liga 2, ndërsa do të shërbente si alternativë edhe për Kike Setien për ekipin e pare ku po kalohej një krizë dëmtimesh. Trajneri e afroi në stërvitje disa here Manajn dhe në një ndeshje edhe e uli në pankinë atë.

Por më pas, ai zgjodhi të afronte danezin Breithuejt si sulmues shtesë për skuadrën e parë, duke bërë që hapësirat për Manajn të zvogëloheshin dhe më shumë. Me riaftësimin për shkak të ndalesës të lojtarëve të sulmit të dëmtuar, vështirë se klubi do të ketë nevojë për Manajn në vijimin e këtij sezoni nëse rifillon ndërsa në atë pasardhës, ai do ta nisë larg ekipit të pare e thuajse me zero shanse për të luajtur me të.

Për këtë arsye, portal “Fichajes” insiston se e ardhmja e tij te katalanasit është e pasigurt, pasi nuk do të kishte mundësi të luante me ekipin e parë dhe nëse skuadra e dytë e Barcelonës nuk siguronte ngjitjen në La Liga 2, do të ishte i detyruar që të vazhdonte në kategorinë e tretë spanjolle. Ky është një objektiv jo edhe aq i pëlqyeshëm për një futbollist me karrierë ndërkombëtare si Manaj e mund të sillte një largim të tij. /vipsport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: