Connect with Us

Prekëse/ Qeni pret të shohë Kurtin, ish-trajnerin e boksit që humbi jetën nga koronavirusi

Sport

Prekëse/ Qeni pret të shohë Kurtin, ish-trajnerin e boksit që humbi jetën nga koronavirusi

Publikuar

-

Raste të shumta, kanë vërtetuar se qeni është një mik shumë i m irë për njeriun. Ata njihen për besnikërinë e tyre dhe nuk e braktisin asnjëherë të zotin e tyre, teksa kur braktisen e përjetojnë keq këtë.

Është edhe një film në lidhje me dashurinë e qenit për njeriun, i cili është “Haçiko”. Një film që prekur shumë njerëz, teksa tregohej kur qeni priste njeriun e tij për vite me radhë, ndonëse ai kishte ndërruar jetë.

E njëjta gjë ka ndodhur edhe me një qen në Shqipëri, i cili ushqehej nga Skënder Kurti, ish-boksieri shqiptar, që ndërroi jeta pasi ishte prekur me Koronavirus.

Ish-sportisti Murat Basha ka publikuar një fotografi prekëse në profilin e tij në rrjetet sociale, ku tregon se qeni që ish-trajneri i boksit Skënder Kurti ushqente në lagje, e pret ende me sytë e ngulur nga shkalla ku dilte legjenda e boksit në Shqipëri.

“Kuqi, Haçiko ynë.

Kuqi është qeni Ner Kurtit. E gjeti të vogël fare, nuk kishte vend në apartament, por e mbante dhe ushqente, aty në lagje. I fortë, luftëtar, inteligjent, besnik po e po, shpejt Kuqi u bë i dashur me të gjithë, që me dëshirë i jepnin diçka për ta ushqyer. Gjithë kohës ndenji mbrapa spitalit ke Neri. Sapo e pashë përsëri. Rri dhe pret, me sytë ngulur nga shkalla e Ner Kurtit. Jo vetëm Haçiko është legjendë, por edhe Kuqi.”, shkruan Murat Basha.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: