Connect with Us

Koronavirusi i ndryshon planet, zbulohet e ardhmja e Gareth Bale

La Liga

Koronavirusi i ndryshon planet, zbulohet e ardhmja e Gareth Bale

Publikuar

-

Gareth Bale është i sigurt se do të qëndrojë te Real Madrid, pasi është siguruar se ‘Los Blancos’ nuk kanë gjasa të bëjnë transferime të mëdha këtë verë.

Ylli i Uellsit, i cili ka edhe dy vjet në marrëveshjen e tij me Real Madrid, është i vendosur për të qëndruar, pavarësisht raporteve jo të mira me trajnerin Zinedine Zidane.

Ish anësorit të Tottenham i është thënë nga Real Madrid se ata do të jenë të lumtur nëse ai vendos të qëndrojë.

Mungesa e fondeve shkaku i koronavirusit, dhe shpenzimet për stadiumin, kanë bërë që Real Madrid të mos mendojë ndërhyrjen për transferime të shtrenjta kur të hapet afati kalimtar.

E ardhmja e Bale ka qenë e lidhur me një rikthim në Premierligë, ku në të kaluarën ka veshur fanellën e Tottenham.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: