Connect with Us

Koronavirusi nuk ia prek çmimin, ja sa vlen sot Marash Kumbulla

Seria A

Koronavirusi nuk ia prek çmimin, ja sa vlen sot Marash Kumbulla

Publikuar

-

Verona do të përfitojë shumë nga shitja e mbrojtësit që ka zbuluar, Marash Kumbulla. Skuadra e Juric nuk dorëzohet dhe lë planet e saj, duke mos e ulur për asnjë arsye çmimin e kartonit të mbrojtësit shqiptar. Tani dihet se në gjithë Europën kanë pasur rënie të vlerës të gjithë lojtarët, për shkakun se nuk kanë luajtur në fushën e blertë.

Por sipas asaj që raporton “Gazzetta dello Sport”, Verona nuk zbret nga shifra e 30 milionë eurove. E kush do ta mendonte në fillimin e këtij sezoni, kur Kumbulla nuk kishte luajtur asnjë ndeshje as në Serinë B, se do të mbërrinte në këtë pikë?

Tashmë Verona do të hap ankandin për të dëgjuar ofertat dhe nëse ndonjë prej tyre përshtatet me shifrën e kërkuar, atëherë ankandi do të mbyllet. Interi ka përparësi nga të tjerët, por shumë afër gjendet edhe presidenti i Napolit, De Laurentis. Nëse asnjë prej klubeve nuk e paraqet shifrën e kërkuar nga Verona, atëherë këta të fundit do vazhdojnë ta kenë Kumbullën në fushë, për t’ia rritur edhe më tepër vlerën. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: