Connect with Us

Plas te Arsenali/ Ozil dhe 3 të tjerë refuzojnë uljen e pagave

Premier Liga

Plas te Arsenali/ Ozil dhe 3 të tjerë refuzojnë uljen e pagave

Publikuar

-

Mesut Ozil ka refuzuar të bashkohet me lojtarët e Arsenalit në një ulje të pagave prej 12.5 përqind.

Ozil, i cili është lojtari me fitime më të larta prej 350 mijë funte në javë, e ka bërë të qartë se ai mund të jetë i gatshëm ta bëjë atë në të ardhmen, por ka dashur të shohë ndikimin e plotë financiar të koronavirusit dhe nuk ka dashur të nxitojë në një vendim .

Kuptohet që Ozil është një nga tre lojtarët në skuadrën e ekipit të parë që nuk pranoi uljen e pagave. Ozil e ka sqaruar se ai respekton lojtarët e tjerë dhe vendimin e grupit – por i ka nxitur ata të respektojnë atë

Agjenti i Ozil, Dr Erkut Sogut nuk pranoi të komentojë por së fundmi tha që lojtarët nuk duhet të pranojnë ulje pagash

Sogut tha në fillim të këtij muaji: “Shtyrja është një mundësi por jo për të rënë dakord për një ndërprerje kur klubet mund të fitojnë të njëjtin fitim si vitin e kaluar”. 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: