Connect with Us

E bujshme/ Bundesliga rifillon më 9 maj

BundesLiga

E bujshme/ Bundesliga rifillon më 9 maj

Publikuar

-

Bundesliga e Gjermanisë do të jetë liga e parë madhore evropiane që do të rifillojë në mesin e pandemisë së koronavirusit pasi 36 klubet në dy divizionet më të mira kanë vendosur për të rifilluar më 9 maj.

Ndeshjet do të luhen pas dyerve të mbyllura me maksimum 322 persona të lejuar brenda dhe përreth stadiumeve për ndeshjet e Bundesligës dhe 270 për ndeshjet e nivelit të dytë.

Vendimi përfundimtar nëse rifillimi i planifikuar do të zbatohet, megjithatë, do të koordinohet me qeverinë gjermane dhe autoritetet e shëndetësisë.

Sidoqoftë, do të duhet të bëhen ndryshime drastike për të qenë në përputhje me standardet e higjienës me testimin e lojtarëve dhe trajnerëve me një kosto të vlerësuar prej 2.2 milionë euro, dhe maska mbrojtëse të detyrueshme për disa të pranishëm.

Federata gjermane e futbollit ka vlerësuar se 25,000 teste koronavirusë në rreth 90 funte, do të nevojiten për të kontrolluar secilin lojtar të paktën në baza javore.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: