Connect with Us

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit.

UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të lihet për Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës.

Por, rikthimi i futbollit do të bëhet pa tifozë, me stadiumet që do të vazhdojnë të qëndrojnë të mbyllura, për një kohë…. që nuk do të dihet sa.

Sipas Oriol Mitjà, një epidemiolog, në një intervistë për ‘Catalunya Ràdio’, ka thënë se kanë mbetur edhe mjaft muaj për të shijuar ngjarje sportive me tifozë.

Kjo lë të kuptohet që së paku deri në vitin 2021, eventetet sportive në Spanjë do të zhvillohen pa tifozë, lajm ky aspak i mirë si për tifozët ashtu edhe për klubet, që nga shitja e biletave sigurojnë të hyra të konsiderueshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tifozët presin rikthimin e La Ligës, lojtarët refuzojnë të zbresin në fushë

Publikuar

-

Nga

Lojtarët e kampionatit spanjoll, janë kundër rikthimit në fushë, deri në një moment kur Qeveria të japë dritën jeshile se gjithçka i është kthyer normalitetit. Kjo është njoftuar nga Shoqata Spanjolle e Futbollistëve Spanjollë (AFE), ku thuhet se pas një takimi me të gjithë kapitenët e klubeve të La Ligës, është thënë se asnjë skuadër […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: