Connect with Us

Napoli lë me gisht në gojë Interin, bën super ofertë për Marash Kumbullën

Seria A

Napoli lë me gisht në gojë Interin, bën super ofertë për Marash Kumbullën

Publikuar

-

Gara për Marash Kumbullën fillon të ndizet pa nisur merkato e verës. Klubet kanë filluar të bëjnë oferta konkrete që tani për mbrojtësin, pasi duan të rrëmbejnë atë nga radhët e Veronës, e cila është e hapur ndaj negociatave për të.

Fillimisht mendohej se mbrojtësi shqiptar ishte nisur drejt Interit, pasi zikaltërit janë destinacioni i tij i preferuar dhe kishte një akord mes klubeve për transferimin. Por sipas “L’Arena”, gazetë e qytetit të Veronës, Napoli është kthyer fuqishëm në garë për të siguruar Kumbullën. Oferta që De Laurentis ka bërë për homologun e tij është një prej atyre që vështirë se mund të refuzohen, pasi parashikon pagesën direkte të një shifre relativisht të lartë, pa tentuar lojtarë si shkëmbim apo huazim për të ulur vlerën.

Napoli ka vlerësuar Kumbullën 28 milionë euro, një shifër shumë e lartë për një lojtar thuajse të panjohur për opinionin e përgjithshëm deri në muajin gusht. Ofertë tunduese për Veronën dhe që kalon atë të Interit, që përfshinte rreth 20 milionë euro dhe dy lojtarë të dhënë në huazim. Tani mbetet të bindet Kumbulla, i cili si prioritet kryesor ka vendosur të zgjedhë një klub i cili t’i japë mundësinë të luajë më rregullisht dhe duhet të vlerësojë nëse ka mundësinë ta bëjë një gjë të tillë te Napoli. /vipsport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: