Connect with Us

E bujshme/ Adrian Ismajli shumë pranë transferimit në Serinë A

Seria A

E bujshme/ Adrian Ismajli shumë pranë transferimit në Serinë A

Publikuar

-

Ardian Ismajli është gjetja brilante e Shqipërisë për në qendrën e mbrojtjes. Sapo erdhi në Kombëtare, ky mbrojtës do të merrte menjëherë vendin i titullarit. I padiskutueshëm me ndeshjet e zhvilluara, duke na përkëdhelur disi edhe kujtimet e Lorik Canës me sparkatat dhe saktësinë në ndërhyrje.

Ndërkohë në mediat kroate flitet se në verë do të largohet mbrojtësi në fjalë nga Hajduku i Splitit. Në fakt koha e tij në Kroaci ka mbaruar, pasi Ismajli ka qenë thuajse në çdo javë te formacioni ideal.

Më tepër se kaq nuk mund të tregohet më në këtë kampionat dhe për këtë arsye do të provojë veten diku tjetër.

Po sipas asaj që flitet në Kroaci, trajneri Juric e kërkon me çdo kusht Ismajlin te Verona. Bëhet fjalë për skuadrën që po rezulton një përrallë në Seria A, megjithëse vetë futbollisti shqiptar është duke parë ofertat dhe duke kërkuar edhe për një skuadër më të mirë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: