Connect with Us

E kërkon e gjithë Europa, Timo Werner zgjedh ekipin ku do të transferohet

BundesLiga

E kërkon e gjithë Europa, Timo Werner zgjedh ekipin ku do të transferohet

Publikuar

-

Timo Werner është sulmeusi me i kerkuar ne merkato. Gjermani duket se ka vendosur të nënshkruajë me kampionët aktual të Evropës gjatë merkatos të verës, nëse Liverpool paguan shumën e kërkuar nga RB Leipzig.

Sulmuesi gjerman ka një klauzolë prej 60 milionë euro në kontratën e tij, e cila është e vlefshme deri më 15 qershor, kështu që trajneri Jurgen Klopp dhe Liverpool, nuk kanë edhe shumë kohë për të menduar.

Liverpool nuk është skuadra e vetme e interesuar për reprezentuesin gjerman, i cili ka shënuar 88 gola në katër sezonet te RB Leipzig, i cili te kjo skuadër u transferua në vitin 2016 nga Stuttgart.

Bayern Munich, Inter, Barcelona dhe Real Madrid, janë skuadrat që gjithashtu kanë shprehur interesim për Werner, por ky i fundit, si alternativë të parë duket se e ka Liverpoolin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: