Connect with Us

Në Suedi nuk e përfillin koronavirusin, Ibrahimovic luan normalisht futboll

Seria A

Në Suedi nuk e përfillin koronavirusin, Ibrahimovic luan normalisht futboll

Publikuar

-

Zllatan Ibrahimoviç është në Suedi, atje ku po kalon këtë periudhë pandemie. Sulmuesi nuk ka qëndruar i mbyllur, ashtu si dhe vendi i tij që mundohet të bashkëjetojë me virusin, dhe në këtë formë ka zbritur çdo ditë në stërvitje me klubin që zotëron edhe një pjesë të aksioneve, Hamarbi.

Ndërkaq, përveç stërvitjeve, klubi suedez ka zhvilluar edhe një miqësore të vogël kundër Frej. Hamarbi koleksionoi një fitore ndërsa Zllatan tregoi se nuk e ka harruar zakonin dhe ia doli të gjente edhe rrugën e rrjetës.

Ndërkohë, përshtypje bëri fanella që kishte veshur 38-vjeçari. Bluza e tij mbante një mesazh të veçantë që i përshtatej stilit të Ibrës: “Sot jam i fortë””, ishte shkruar në të. /VipSport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: