Connect with Us

Tronditet Bayerni, Coutinho operohet dhe do mungojë gjatë

BundesLiga

Tronditet Bayerni, Coutinho operohet dhe do mungojë gjatë

Publikuar

-

Filipe Kutinjo, mesfushori me tipare sulmuese që aktivizohet me Bajernin e Mynihut i është nënshtruar një operacioni në gju këtë të premte dhe pritet të rikthehet në stërvitje pas 2 javësh.

“Të premten, Filipe Kutinjo iu nënshtrua një operacioni në gjurin e djathtë. Operacioni përfundoi me sukses,” njoftoi klubi i Bajernit.

Braziliani luan këtë sezon si i huazuar te bavarezët, mirëpo ata nuk kanë ndërmend ta aktivizojnë opsionin e blerjes në fund të sezonit pavarësisht se ka zhvilluar një sezon pozitiv.

Problemi qëndron te fakti se as Barcelona nuk e do më 27 vjeçarin, edhe pse në janar të vitit 2018 pagoi rreth 150 milionë euro për të, prandaj dhe e ardhmja e tij është në dilemë. Klubi i Çelsit është futur në garë për të, por mediat angleze nuk përjashtojnë as mundësinë e rikthimit te Liverpuli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: