Connect with Us

Armando Sadiku është pranë një rekordi historik për Malagan

Kombëtare

Armando Sadiku është pranë një rekordi historik për Malagan

Publikuar

-

Ky sezon i Armando Sadikut ka treguar se ai është i njëjti që ishte më parë dhe se ka aq forcë për të përballuar rënie të tilla si ai dëmtim i rëndë që e la jashtë fushave për shumë muaj. Edhe pse gjatë ndeshjeve të fundit po haste vështirësi për të gjetur golin, elbasanasi po bënte një sezon shumë të mirë me Malagan në La Liga 2, para se kampionati të ndërpritej për shkak të pandemisë.

Sa herë shënon Sadiku, Malaga fiton, me sulmuesin që ka arritur të gjejë 10 herë rruigën e rrjetës gjatë këtij sezoni me bardhekaltërit. Ai është golashënuesi më i mirë i skuadrës, duke e ndihmuar jo pak për të tejkaluar vështirësitë e këtij sezoni.

Faqja zyrtare e klubit spanjoll, nëpërmjet një analize ka zbuluar se Sadiku është pranë një rekordi historik të klubit. Atij i nevojiten edhe 5 “përshëndetje” të rrjetës për tu bërë golashënuesi më i madh i historisë së klubit gjatë një sezoni. Në vendin e parë qëndron Sandro, që ka shënuar 14 gola në sezonin 2016-2017. Sadikut do i duheshin vetëm dy gola për tu renditur i dyti përsa i përket këtij rekordi. /vipsport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: