Connect with Us

Gentian Semani konfirmon interesimin nga Seria A

Kombëtare

Gentian Semani konfirmon interesimin nga Seria A

Publikuar

-

Gentian Selmani po ecën në hapat e duhur në karrierën e tij, duke e bërë shumë shoejt kapërcimin nga Superiorja drejt Ligës së Dytë të Turqisë. Portieri shqiptar ia ka dalët të zërë vendin e tij në katerkëndëshin e Menemesporit, ndërsa ka tërhequr edhe vëmendjen e klubeve të tjera, ku nuk mungojnë as ato nga Serie A. Në një intervistë me gazetarin Altin Sulçe në “Ora TV“, Selmani konfirmon interesimin për të, ndërsa tregon se në qershor do të zbresë sërish në fushën e lojës.

“Emri im është lakuar për në Serie A. Ka pasur zëra, por nuk ka pasur asnjë ofertë konkrete. Për momentin nuk është se e kam shumë mendjen te merkato. Ne tani kemi marrë lajmin se në qershor do të rifillojmë kampionatin dhe do të përgatitemi sa më mirë që ta mbyllim në mënyrën më të mirë kampionatin. Të them të drejtën ka qenë një eksperiencë pozitive. Unë jam munduar që ditën e parë kur kam ardhur të stërvitem sa më shumë që të jem i disiplinuar dhe të jap gjithçka në fushë. Deri tani mund të them se ka shkuar mirë dhe shpresoj që të vazhdoj akoma më mirë.

Ëndrra ime është që të kem mundësinë të debutoj me Kombëtaren. Pastaj do luftoj sa më lart në karrierë, do mundohem që të punoj sa më shumë dhe me pak fat shpresoj që t’ja arrij. E di që përballë kam portierë cilësorë në Kombëtare, por edhe shansi mund të më jepet. Ndoshta mund të ketë edhe ndonjë dëmtim apo ndonjë mungesë dhe shpresoj që të bëj debutimin. Nuk është se po kërkoj të jem titullar gjithë kohës. Më mungon pak atmosfera në Superiore, por u bënë gati 8-9 muaj këtu dhe duhet të vazhdoj përpara”, ka thënë Gentian Selmani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: