Connect with Us

Ibrahimi i Shkëndijes: Isha pranë transferimit te Skënderbeu

Sport

Ibrahimi i Shkëndijes: Isha pranë transferimit te Skënderbeu

Publikuar

-

Besart Ibraimi është një nga lojtarët e spikatur të kampionatit të Maqedonisë së Veriut, por edhe një lider te Shkëndija e Tetovës. Sulmuesi 33-vjeçar është pjesë e kuqezinjve prej vitit 2015, klub me të cilin ka fituar 4 trofe, nga të cilat dy herë titullin kampion. “Bomberi” nga Kërçova u ngjit në kuotën e 167 golave me dygolëshin e shënuar kundër Shkupit dhjetorin e kaluar, duke u bërë lojtari me më shumë realizime në historinë e kampionatit të Maqedonisë së Veriut.

Kontrata

Por edhe pse ndihet lider, ai nuk e fsheh dëshirën që ka për të luajtur në Superiore. Në prononcimin që ka dhënë në “Fan Zone”, Ibrahimi ka theksuar se: “Në fund të sezonit më përfundon kontrata me Shkëndijën ku luaj prej 5 vitesh. Do të shikoj ofertën dhe më pas do vendosim. Ishim shumë afër kalimit te Skënderbeu gjatë kohës kur ata kaluan në fazën e grupeve të Europa League. Kemi qenë në kontakte, por nuk u finalizua në fund”.

Superiorja

“Transferimi në Superiore?! Gjithmonë e kam ndjekur derbin e kryeqytetit. Do ta kisha me shumë dëshirë të kaloja në Shqipëri. Me Shkëndijën ishin shumë afër kalimit në grupet e Europa League, por fati nuk ishte me ne. Mendoj se në të ardhmen do kemi më shumë fat”.

Kombëtarja shqiptare

“Kombëtarja shqiptare? Të them të drejtën, unë nuk kam qenë ndonjëherë në kontakte me Shqipërinë për të kaluar te kombëtarja”, – përfundon Besart Ibraimi, i cili numëron 12 ndeshje të zhvilluar me kombëtaren maqedonase.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: