Connect with Us

Kushtet e Shqipërisë, situata jep optimizëm. Ja kur pritet rinisja e kampionateve

Sport

Kushtet e Shqipërisë, situata jep optimizëm. Ja kur pritet rinisja e kampionateve

Publikuar

-

Shqipëria ka kaluar në një fazë të dytë të përballimit të pandemisë botërore nga përhapja e Koronavirusit. Kjo e rendit vendin tonë mes atyre shteteve që janë duke diskutuar plane që kanë të bëjnë me hapjen graduale të vendit, sektorëve të ndryshëm të ekonomisë dhe aktiviteteve që po fitojnë dritën jeshile për të rinisur.

Sigurisht, baza e gjithçkaje është numri jo në rritje në shumë qytete të vendit për rastet e reja, si dhe një protokoll strikt masash për çdo sektor që nis të hapet. E për këtë, fakti që në vendin tonë edhe futbolli është paralizuar, një temë më vete është edhe fati i kampionatit dhe mbi të gjitha për mënyrën se si ekipet shqiptare do të shkojnë në kompeticionet europiane për vitin tjetër.

Referuar faktit që kanë mbetur vetëm 10 ndeshje në kampionat dhe 3 ture në Kupën e Shqipërisë, për vendin tonë skenari më i mirë i mundshëm do të ishte që gjithçka të vendoset në fushë. T’u jepet mundësia ekipeve me një protokoll strikt, të stërviten me grupe fillimisht e më pas të rinisin edhe ndeshjet, duke shpresuar që fundi i majit do të jetë periudhë në të cilën vendi të ketë fituar njëfarë qetësie mbi virusin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: