Connect with Us

“Do lërë gjurmë te Juventusi”, në Itali kanë besimte Xhakomo Vrioni

Seria A

“Do lërë gjurmë te Juventusi”, në Itali kanë besimte Xhakomo Vrioni

Publikuar

-

Xhakomo Vrioni la Çitadelën për të kaluar te Juventus U23, por pandemia e ndaloi talentin e kombëtares së shpresave të tregojë potencialin e tij. I riu gjatë fazës së parë të kampionatit me ish-ekipin e tij regjistroi vetëm 84 minuta të shpërndara në 4 ndeshje.

Megjithatë, Juventusi u bind për ta sjellë sulmuesin në Torino në këmbim të tre talenteve, që u adresuan te Sampdoria, që ishte klubi, i cili zotëronte kartonin e 21-vjeçarit. Ai me ekipin e dytë të Juventusit u paraqit të vetëm 2 ndeshje, duke grumbulluar 44 minuta, pa arritur të gjejë rrugën e rrjetës.

Sulmuesi ka patur mundësinë edhe të stërvitet me ekipin e parë të “Zonjës” dhe ka treguar shenja pozitive. Portali i njohur “Tuttomercattoweb” shkruan se talenti i kombëtares së të rinjve kuqezi, megjithëse nuk e ka patur mundësinë të tregojë aftësitë e tij, pritet të bëjë shumë mirë në Torino dhe aventura e Vrionit në Torino do të pësojë ngjitje në një të ardhme të afërt. /vipsport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: