Connect with Us

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge.

Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të tjerë të talentuar që kanë të ardhmen përpara.

Andre Onana i Ajaxit vazhdon të jetë një objektiv, por që gjiganti holandez kërkon 40 milionë euro për të Mediat angleze kanë raportuar se në listën e Chelseat është edhe portieri shqiptar Thomas Strakosha.

25-vjeçari ka shkëlqyer në vitet e fundit me Lazion dhe është njëri nga më të mirët në Serie A. Chelsea për ta transferuar gardianin shqiptar do të duhej të shpenzonte rreth 25 milionë euro.

Emra të tjerë në listën e Chelseat janë edhe Dean Henderson, Mathew Ryan, Gianluiggi Donnarumma dhe kroati Dominik Livakovic. CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

E kërkon e gjithë Europa, Timo Werner zgjedh ekipin ku do të transferohet

Publikuar

-

Nga

Timo Werner është sulmeusi me i kerkuar ne merkato. Gjermani duket se ka vendosur të nënshkruajë me kampionët aktual të Evropës gjatë merkatos të verës, nëse Liverpool paguan shumën e kërkuar nga RB Leipzig. Sulmuesi gjerman ka një klauzolë prej 60 milionë euro në kontratën e tij, e cila është e vlefshme deri më 15 […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: