Connect with Us

Ish-trajneri i Partizanit: Harrojnë se fitova gjithçka, më kujtojnë vetëm për atë rast

Seria A

Ish-trajneri i Partizanit: Harrojnë se fitova gjithçka, më kujtojnë vetëm për atë rast

Publikuar

-

Ish-trajneri i Partizanit, Mark Iuliano është rikthyer të flasë për të kaluarën, teksa ka kujtuar episodin e 26 prillit 1998, në ndeshjen mes Juventusit dhe Interit.

Iuliano shkaktonte faull ndaj Ronaldo Nazarios në zonën e Juventusit, por arbitri nuk e akordoi penallti, duke lejuar lojën të vazhdojë dhe në fund bardhezinjtë fitonin 1-0, teksa në fund shpalleshin edhe kampionë.

Ky episod ngjalli shumë polemika në atë kohë, duke ditur që ishte një luftë për titullin mes Juventusit dhe Interit. “Çdo ditë ma kujtonin njerëzit atë episod. Kjo më shqetësonte shumë më parë, pasi njerëzit flisnin vetëm për atë episod dhe jo për 15 vitet e mia të shkëlqyera në Serie A, ku fitova gjithçka.

E kam takuar Ronaldon disa herë dhe kam bërë shaka me atë. E kuptoja zemërimin e interistëve në atë kohë, sepse ata po luanin për titullin kampion.”, u shpreh Iuliano.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: