Connect with Us

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk është prioriteti në mes të pandemisë.

“Nuk mund të them tani nëse futbolli profesionist do të mund të rifillojë aktivitetin para verës. Do të ishte pakujdesi nga ana ine”, tha ai duke i nxitur të gjitha palët të mos nguteshin me deklarata  e veprime, por të pritnin evoluimin e situatës së pandemisë. “Falë saj do të vendosim për aktivitetet e veçanta profesionale. Por gjërat nuk do të jenë si më parë”, paralajmëroi ai.

Pengesa kryesore është ajo e testve që duhen kryer regullisht. La Liga ka siguruar mijëra të tillë, por i është bërë e qartë se sipas rregullave, duhet t’ua dorëzojë autoriteteve shëndetësore. “Ka një urdhër të Ministrisë që është në fuqi për të gjitha llojet e aktiviteteve, edhe për futbollin profesionist. Duhet të vihet në dispozicion të pushtetit lokal çdo lloj testi diagnostikues”, tha ai. /vipsport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tifozët presin rikthimin e La Ligës, lojtarët refuzojnë të zbresin në fushë

Publikuar

-

Nga

Lojtarët e kampionatit spanjoll, janë kundër rikthimit në fushë, deri në një moment kur Qeveria të japë dritën jeshile se gjithçka i është kthyer normalitetit. Kjo është njoftuar nga Shoqata Spanjolle e Futbollistëve Spanjollë (AFE), ku thuhet se pas një takimi me të gjithë kapitenët e klubeve të La Ligës, është thënë se asnjë skuadër […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: