Connect with Us

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë.

Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si dhe rreth 10 vite të tjera te Reali, Çelsi dhe PSV-ja, mirëpo 36 vjeçari tashmë dëshiron rikthimin edhe njëherë.

“Në fillim nuk më mungonte fare futbolli. Por, pastaj ishte një periudhë kur filloi të më ngacmonte përsëri dhe mendova që mund të luaj edhe për pak. Vazhdoj ta kem këtë ndjenjë herë pas here,” deklaroi Roben për “Bayern Podcast”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Tronditet Bayerni, Coutinho operohet dhe do mungojë gjatë

Publikuar

-

Nga

Filipe Kutinjo, mesfushori me tipare sulmuese që aktivizohet me Bajernin e Mynihut i është nënshtruar një operacioni në gju këtë të premte dhe pritet të rikthehet në stërvitje pas 2 javësh. “Të premten, Filipe Kutinjo iu nënshtrua një operacioni në gjurin e djathtë. Operacioni përfundoi me sukses,” njoftoi klubi i Bajernit. Braziliani luan këtë sezon […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: