Connect with Us

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat.

Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është pjesë e bavarezëve prej 20 vitesh. Gjithsesi, ai vetë e pranoi se në fillimin e sezonit nuk kishte menduar për rinovim, pasi ish-trajneri e kishte lënë në stol disa ndeshje rresht.

Mesa duket, me rinovimin e kontratës, sulmuesit gjerman i është rikthyer edhe buzëqeshje, siç shihet qartë në një video të publikuar ditën e sotme nga faqja e Bajernit në Twitter.

“Stërvitja e fundjavës në familjen Myler,” shkruan klubi bashkangjitur me videon ku 30 vjeçari shihet të vrapojë dhe nga pas e ndjek gruaja e tij hipur mbi një kalë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Tronditet Bayerni, Coutinho operohet dhe do mungojë gjatë

Publikuar

-

Nga

Filipe Kutinjo, mesfushori me tipare sulmuese që aktivizohet me Bajernin e Mynihut i është nënshtruar një operacioni në gju këtë të premte dhe pritet të rikthehet në stërvitje pas 2 javësh. “Të premten, Filipe Kutinjo iu nënshtrua një operacioni në gjurin e djathtë. Operacioni përfundoi me sukses,” njoftoi klubi i Bajernit. Braziliani luan këtë sezon […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: