Connect with Us

Vjen zyrtarisht lajmi fantastik/ Ja kur rinisin stërvitjet ekipet e Serisë A

Seria A

Vjen zyrtarisht lajmi fantastik/ Ja kur rinisin stërvitjet ekipet e Serisë A

Publikuar

-

Kryeministri i Italisë Xhuzepe Konte shpalosi planin e liberalizimit të lëvizjeve jo vetëm për qytetarët, por dhe për futbollistët.

Në një konferencë për mediat, kreu i qeverisë italiane theksoi se në 4 maj, skuadrat mund të rinisin stërvitjet individuale në 4 maj, ndërsa në 18 maj mund të kryhen stërvitjet në grup.

Gjatë kësaj faze të dytë, lojtarët duhet të qëndrojnë në distancë 2 metra larg njëri-tjetrit, ndërsa do të vendosen tamponë dhe do të kryhen analiza të gjakut për të analizuar gjendjen shëndetësore të secilit prej tyre.

“Nga data 4 deri në 18 maj do të caktojmë distancat sociale. Do të lejojmë udhëtimet për punë ose për arsye shëndetësore. Do të lejojmë dhe vizitat ne familje, por duke respektuar distancat dhe vendosjen e maskave.

Aktivitet sportive duhet kryhen me 2 metra distancë mes sportistëve, ndërsa për ecje duhet të krijohet distancë 1 m. Për të lejuar organizimin e aktiviteteve sportive, sportistët do të lejohen të stërviten nga data 4 maj dhe të mbahen distanca nga 2 metra për grupet”, u shpreh kryeministri italian Konte

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: