Connect with Us

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona.

Por Tare nuk ka ndërmend të heqë dorë kaq shpejt nga shërbimet e mesfushorit spanjoll duke ofruar një kontratë të re që do e mbajë të lidhur me klubin deri në vitin 2025. Marrëveshja sipas agjentit të lojtarit thuajse është arritur, duke bërë që të mungojë veç firma.

Ndërkohë 27-vjeçari është mbreti i asisteve këtë sezon dhe me 12 të tilla në 26 ndeshje kryeson në këtë aspekt në Serie A, si dhe renditet i 5-ti në ligat më të forta të Europës.

Një tjetër blerje e goditur e Tares që u kthye në një lojtar shumë të vlefshëm për Lazion e që ka tërhequr pas vetes edhe vëmendjen e madhe të klubeve të tjera. Deri në vitin 2025 bardhekaltrit do të kenë në organikën e tyre një futbollist që i jep shumë skuadrës në fushën e lojës, por edhe në rast largmi miliona euro do të arkëtohen në arkat e klubit Italian. Një gjë është e sigurt, Lazio vetëm fiton prej tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: