Connect with Us

Titullari i Skënderbeut i bën apel FSHF-së: Gjej zgjidhje dhe për ne

Sport

Titullari i Skënderbeut i bën apel FSHF-së: Gjej zgjidhje dhe për ne

Publikuar

-

Artim Pollozhani kishte menduar ta linte futbollin në verën e vitit 2019, por një telefonatë e Ilir Dajës ia ndryshoi planet. Nga nisja si drejtor sportiv te Flamurtari, për të përfunduar më pas futbollist i Skënderbeut. Në këtë periudhë izolimi, edhe “veterani” nga Struga është në unison me trajnerin e korçarëve, sa i përket rifillimit të kampionatit. Ai ka edhe një kërkesë të veçantë për FSHFnë.

Në një bisedë për “Panorama Sport”, ai i bën apel institucionit të futbollit që të programojë edhe lejen e kalimit për lojtarët që periudha e izolimit i zuri jashtë Shqipërisë.

“Rifillimi i kampionatit, pa dyshim që është një plus i madh, jo vetëm sportivisht, por edhe financiarisht, pasi jemi mbi të gjitha familjarë. Por, duhet përgatitje dhe një kohë e gjatë për të rikthyer formën e mirë që të shmangim dëmtimet e mundshme. Unë do i bëja një thirrje FSHF-së që të parashikojë edhe një leje hyrjeje në Shqipëri për ne lojtarët që periudha e karantinës na zuri jashtë Shqipërisë pranë familjeve tona. Kufijtë janë mbyllur dhe kjo e bën të vështirë rikthimin tonë. Mendoj se duhet gjetur zgjidhje”, është shprehur dje Pollozhani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: