Connect with Us

Stories By "cna"

Super Liga 21:08 - 18 Tetor, 2019

Kush i paguan sulmet ndaj Skënderbeut në mediat europiane?

Ekipi korçar i Skenderbeut, skuadra që shkroi historinë Europiane për klubet shqiptare duket se ende ka ngelur halë në sy të grupeve apo klaneve mafioze që...

Sport 23:01 - 1 Gusht, 2019

Lerda plas “bombën”: Ja çfarë më tha arbitri pas golit të dyshimtë

Franko Lerda ka mbetur tejet i zhgënjyer me situatën me të cilën është përballur sot në fushën e lojës kur ka parë se si vendimet e...

Sport 22:24 - 1 Gusht, 2019

Dani Alves gjen ekipin e ri/ Klubi i madh i ofron kontratë 3-vjeçare

Siç raporton “Goal” dhe “Spox”, Dani Alves është shumë pranë transferimit te FC Sao Paolo. Kontrata e mbrojtësit të djathtë me Paris Saint-Germain ka skaduar në...

Sport 22:11 - 1 Gusht, 2019

Kampioni i botës mendon ndryshe nga shumica/ Ja pse Reali nuk ka nevojë për dikë si Pogba

Real Madridi e ka nisur shumë keq këtë fazë pregatitore. Dëmtimet dhe humbjet e njëpasnjëshme japin sinjale për blerje, me mesfushën si reparti me më shumë...

Sport 21:43 - 1 Gusht, 2019

Mirupafshim Inter/ “Ninxha” rikthehet në shtëpi

Ishte e sigurt se Radja Nainggolan do largohej nga Interi dhe mbetej të mësohej vetëm skuadra e re e mesfushorit. Belgu e ka gati të pamundur...

Sport 21:25 - 1 Gusht, 2019

“Bisha” e Barcelonës zbulon prapaskenat/ Reali tentoi dy herë të më blinte

Carles Puyol pretendon se Real Madridi ka tentuar dy herë ta blinte gjatë kohës kur ai ishte te Barcelona, teksa rivalët historikë të katalanasve kanë bërë...

Sport 20:59 - 1 Gusht, 2019

Partizani prek kualifikimin, por ishte thjesht një… ëndërr

Për fatin e keq, Partizani është eliminuar nga Liga e Europës pas barazimit 1-1 kundër Sherifit. Të kuqtë zhvilluan sonte ndeshjen më të mirë në këtë...

Sport 20:33 - 1 Gusht, 2019

Barcelona gjen formulën e duhur/ Ja si do ta “rrëmbejë” Neymarin nga Parisi

Barcelona nuk dorëzohet. Në fakt, katalanasit vazhdojnë seriozisht tentativat e tyre për të rikthyer brazilianin Neymar në Spanjë. Pavarësisht rezistencës së PSG-së deri në këto momente,...

Sport 20:11 - 1 Gusht, 2019

Sane te Bayern për 100 milionë euro?/ Vjen reagimi i bavarezëve

Telenovela Sane vazhdon akoma. Pak orë më parë, e përditshmja gjermane “Kicker” raportonte se Bayerni ishte shumë pranë marrëveshjes për transferimin e Leroy Sane, madje thuhej...

Sporti Kryesore 20:03 - 12 Tetor, 2018

Skandali i trukimeve në futbollin belg, po hetohen 22 persona

Prokurorët belgë thanë të enjten se 22 persona janë nën hetim, përfshirë edhe një arbitër kryesor, pasi një skandal mashtrimesh dhe trukimi të rezultateve të ndeshjeve...

Sport 15:29 - 12 Korrik, 2018

Sirena ruse për Gavazaj/ Kërkohet nga Jenisej Krasnojarsk

Konferenca për shtyp e dhënë vetëm tre ditë më parë nuk ishte e rastësishme. Ajo ishte mënyra që Enis Gavazaj ti jepte lamtumirën Skënderbeut dhe tifozëve...

Sport 15:00 - 12 Korrik, 2018

Francë-Kroaci/ Finalja e diferencave të mëdha

Franca dhe Kroacia. Dy skuadra me pak ngjashmëri, dy anët e ndryshme të medaljes së titullit botëror. Eksperienca kundër talentit të ri, historia përballë atyre që...

Sport 16:10 - 10 Korrik, 2018

Plas sherri tek Arsenali / Ozil dhe Emery nuk janë në një mendje

Unai Emery mori drejtimin e Arsenalit pas dorëheqjes së teknikut legjendar, Arsene Ëenger. Francezi e pati drejtuar skuadrën londineze për më shumë se 22 vite. Emery...

Sport 14:59 - 10 Korrik, 2018

Kapiteni francez / Belgjika është skuadra favorite në këtë Botëror!

Kapiteni dhe portieri i Francës, Huho Lloris ka habitur të gjithë me deklaratën e tij për shtyp. Gardiani i Tottenham u shpreh se Franca e tij...

Sport 14:53 - 10 Korrik, 2018

Bayern futet frikshëm në merkato / 70 milionë euro për…

Skuadra e Bayern Munchen ishte e vetmja skuadër e madhe në Evropë që nuk po shpenzonte para në këtë merkato. Drejtuesit e klubit bavarez ishin më...

Sport 14:49 - 10 Korrik, 2018

Video/Macja parashikon fituesen e gjysmëfinales Francë-Belgjikë

Sot në orën 20:00 do të luhet gjysmëfianlja e parë e këtij Botërori. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin e Shën Petërspurg dhe pritet të dhurojë...

Sport 20:11 - 9 Korrik, 2018

Serie A/ Can zbulon prapaskenat e transferimit të tij te Juventus

Liverpool humbi shërbimet e një nga lojtarëve në të mirë që kishin në përbërje, Emre Can. E jo vetëm kaq, por të kuqtë nuk përfituan asnjë...

Sport 19:20 - 9 Korrik, 2018

Speciale / Një jetë “francez”, tashmë do t’i ketë kundër

Kur përmendim Francën e vitit 1998, shumë emra të mëdhenj na vijnë ndërmen. Trezeguet, Deschamps, Zidane dhe Thiery Henry janë vetëm disa nga yjet që fituan...

Sport 18:17 - 9 Korrik, 2018

Klubet e mëdha të Premier League të çmendur pas heroit të Anglisë

Mbrojtësi i Leicester City, Harry Maguire po shkëlqen me fanellën e Anglisë në Botërorin “Rusi 2018”. Një lojtar shumë i fuqishëm, si në duelet një kundra...

Sport 17:46 - 9 Korrik, 2018

Bayern “gjuan” larg / Siguron talentin e Dallas FC

 E kur të gjithë skuadrat e tjera të mëdha evropiane janë vënë pas emrave më të mëdhenj në botën e futbollit, kampionët e Gjermanisë, Bayern Munchen...

Sport 17:45 - 9 Korrik, 2018

La Liga / Barça humbet Paulinho, por e ka gati zëvendësuesin

  Barcelonës do t’i duhet të bëjë pa shërbimet e Paulinho, pasi ky i fundit është kthyer në Guangzhou. Paulinho luajti sezonin e shkuar për katalanasit,...

Sport 17:35 - 9 Korrik, 2018

Serie A / Ronaldo merr me vete yllin e Barcelonës te Juventusi

Cristiano Ronaldo shumë shpejt do të veshë fanellën e Juventusit dhe objektivi kryesor i “Zonjës së Vjetër” është të fitojë Champios League. Për këtë arsye, drejtuesit...

Sport 17:33 - 9 Korrik, 2018

Napoli “ëndërron”/ Synon firmën me yllin e PSG-së

 Skuadra e Napolit duket se do të luftojë dhëmbë për dhëmbë me Juventusin për titullin e Serie A sezonin e ardhshëm. Edicioni i kaluar futbollistik pa...

Sport 16:35 - 9 Korrik, 2018

Premier League / Wilshere gjen skuadrën e re, mbetet në Angli

Jack Wilshere ishte një emer i madh i futbollit anglez disa vite më parë. I cilësuar si talenti më i madh anglez pas David Beckham e...

Sport 15:21 - 9 Korrik, 2018

UEFA presion Milanit, shitja e lojtarëve një kriter për kuqezinjtë

Tek skuadra e Milanit, asgjë nuk është më normale. Pas shumë problemeve me presidentin e klubit, Jonhong Li dhe me kompaninë e huadhënies, Elliot, problemet janë...