Connect with Us

Stories By "E.S."

Sport 22:51 - 10 Dhjetor, 2019

Mema drejt rikthimit?/ Halili: Lajm kot, tani jam me Klodian Duron, ja kush do e drejtojë Tiranën

Klubi i Tiranës është duke u përgatitur për derbin e të premtes ndaj Partizanit në “Air Albania”. Bardheblutë shkojnë në një nga sfidat më të rëndësishme...

Sport 22:17 - 10 Dhjetor, 2019

Media e njohur angleze mahnitet nga Olainka: Në Shqipëri fitonte 100$ në muaj, tani shkëlqen në Champions

Ish-futbollisti i Bylisit dhe Skënderbeut në Shqipëri, Piter Olainka, po merr vëmendjen e shumë mediave nëpër Europë, pas paraqitjeve mjaft të mira me Slavian e Pragës...

Sport 20:23 - 10 Dhjetor, 2019

Lojtarët nuk dolën në stërvitje se s’kanë marrë rrogat, Takaj: E zgjidh nesër këtë punë

Tetë herë kampionët e vendit kanë hasur vështirësi financiare që pas dënimit 10 vjeçar nga UEFA dhe tashmë kriza financiare sapo ka dhënë efektet e para...

Sport 18:35 - 10 Dhjetor, 2019

“Tërmet” te Skënderbeu, lojtarët refuzojnë të dalin në stërvitje se nuk paguhen prej muajsh

Plas te Skënderbeu. Situata ka arritur kulmin dhe futbollistët duket se nuk kanë duruar më. Prej disa muajsh pa marrë kokër leku nga drejtuesit, ata sot...

Sport 16:37 - 10 Dhjetor, 2019

Plas te Skënderbeu/ Nuk kanë marrë rrogat, lojtarët braktisin stërvitjen

Futbollistët e Skënderbeut bojkotuan seancën stërvitore të ditës së sotme në shënjë revolte për rrogat e pa marra, shkruan “Panorama Sport”. Bardhekuqtë shkuan në ambientet e...

Sport 16:19 - 10 Dhjetor, 2019

Nuk ka dyshime/ Ja ku do të luhet derbi Partizani-Tirana

Është përcaktuar axhenda zyrtare, për sa i përket derbit të kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 15-të në Kategorinë Superiore....

Kombëtare 15:25 - 10 Dhjetor, 2019

Edi Reja zgjat kontratën me Shqipërinë, zbulohet objektivi që i ka vendosur FSHF-ja

Edi Reja do të vijojë të jetë trajner i Kombëtares shqiptare. Italiani jo vetëm që ka arritur marrëveshjen me presidentin, por edhe ka hedhur firmën e...

Sport 14:51 - 10 Dhjetor, 2019

Kola: Unë nuk bëja p*rdhë kur isha futbollist, këta nga rrethet e bënë rrëmujë kryeqytetin

Agustin Kola është i prerë. Te Tirana duhet revolucion. Ish-sulmuesi i bardhebluve dhe një nga ata që ka bërë historinë te skuadra bardheblu, duket se ka...

Kombëtare 13:34 - 10 Dhjetor, 2019

Ofertë e bujshme nga Anglia/ Altin Lala tregon të ardhmen e Milot Rashicës

Milot Rashica është futbollisti më i rëndësishëm për Verder Bremen në këtë sezon. Edhe pse në fillim të kampionatit pati një dëmtim, që e la jashtë...

Sport 13:22 - 10 Dhjetor, 2019

Shpërthen futbollisti: Ika nga Flamurtari se po e paguaja vetë qeranë e shtëpisë

Bajram Nebihi zbulon arsyet që e detyruan të largohej nga Flamurtari një ditë para ndeshjes me Laçin. Në një intervistë të dhënë ekskluzivisht nga Gjermania për...

Sport 12:52 - 10 Dhjetor, 2019

Sebino Plaku drejt largimit nga Llapi, gati akordin me Flamurtarin

Sebino Plaku mund të ndërrojë skuadër në merkaton e janarit. Sulmuesi shqiptar është në bisedime me Flamurtarin e Prishtinës, teksa këtë gjë e ka konfirmuar vetë...

Sport 10:18 - 10 Dhjetor, 2019

Artan Hoxha sulmon lojtarin e Bylisit: Paska dalë baba nga Sukthi, te Tirana kapte topat

Artan Hoxha ka reaguar ndaj Jurgen Goxhës, teksa ky i fundit provokonte Partizanin pas fitores 2-1 kundër të kuqve. Gazetari i njohur investigativ përmes një postimi...

Sport 10:06 - 10 Dhjetor, 2019

Nexhipi: Gjici vetëm mund t’i vonojë pak rrogat, por me Tiranën na dha premio

Kukësi ka luajtur ndeshjen më të mirë të kampionatit ndaj Tiranës, në atë fitore me rezultatin 1-3 në transfertë. Por pavarësisht triumfit të arritur, 14 javët...

Sport 09:53 - 10 Dhjetor, 2019

U tromaks nga tërmeti, futbollisti largohet përfundimisht nga Kukësi

Kukësi ndahet zyrtarisht me Tome Kitanovskin. Ajo që gazeta bëri me dije ekskluzivisht në numrin e datës 5 dhjetor, tashmë është fakt. Maqedonasi ka refuzuar të...

Sport 09:50 - 10 Dhjetor, 2019

“Çmenden” te Tirana, tentojnë të rikthejnë në stol Ard Memën

Askush më mirë se trajneri që e nisi sezonin dhe e njeh situatën, mund të ulet edhe një herë në drejtim të ekipit. Madje pa pasur...

Sport 21:50 - 9 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Ekipi që po mahnit Anglinë këtë sezon do shërbimet e Vedat Muriqit

Vedat Muriqi po prodhon lajme brenda dhe jashtë fushe.b Sipas medias turke ‘’Haber Global’’, klubi i njohur i Leiçesterit e ka ndjekur paraqitjen mbresëlënëse të 25-vjeçarit...

Sport 21:45 - 9 Dhjetor, 2019

Tirana pa trajner në derbi, por “Fanaticsat” nisin me provokimet: A e njifni babën ju?

Tirana gjendet pa një trajner momentalisht, pasi Julian Ahmataj nuk e ka drejtuar ekipin në stërvitjen e sotme, dhe me shumë mundësi ai tashmë shihet i...

Sport 18:19 - 9 Dhjetor, 2019

Zyrtare/ Julian Ahmataj largohet nga stoli i Tiranës

Julian Ahmataj nuk është më trajner i Tiranës, teksa humbja ndaj Kukësit ka rezultuar fatale, shkruan “Panorama Sport”. Në seancën e sotme, e cila është e...

Kombëtare 18:15 - 9 Dhjetor, 2019

Tramexani merr drejtimin e ekipit italian, gati akordi me ish-sulmuesin e kombëtares

Paolo Tramexani është trajneri i ri i Livornos. Ish-ndihmësi i De Biazit te Shqipëria ka nisur një aventurë të re, duke marrë drejtimin e skuadrës që...

Sport 17:33 - 9 Dhjetor, 2019

Futbollisti i Bylisit “provokon” Partizanin para derbit: Po kërkoni babën?

Jemi futur në javën e derbit të kryeqytetit që do të zhvillohet ditën e premte në orën 19:00 në stadiumin e ri “Air Albania”, ku Partizani...

Kombëtare 16:38 - 9 Dhjetor, 2019

Reja: Kam ardhur në Shqipëri për rinvimin, ja pse u takuam sot me Dukën dhe trajnerët e tjerë

Edi Reja, do vazhdojë të qëndrojë në stolin e Kombëtares shqiptare të Futbollit. Prej ditësh emri i tij qarkullonte në mediat italiane, për të marrë drejtimin...

Kombëtare 15:27 - 9 Dhjetor, 2019

Ka dështuar me kombëtaren, Duka bën gati shkarkimin e papritur

Është zhvilluar ditën e sotme në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit një mbledhje me trajnerët e ekipeve Kombëtare, ku ka qenë i pranishëm edhe presidenti...

Kombëtare 15:24 - 9 Dhjetor, 2019

Miqësore në Katar, zbulohet ndeshja e radhës për Kosovën para Maqedonisë

Përfaqësuesja e Kosovës, ka zyrtarizuar së fundmi një miqësore për muajin janar. Dardanët do të përballen në datën 12 Suedinë, në takimin që do të zhvillohet...

Kombëtare 13:19 - 9 Dhjetor, 2019

Nuk ka dyshime/ Edi Reja gati për të hedhur firmën mbi kontratën e re

Edoardo Reja ka zbarkuar në Tiranë dhe duket se vetëm zyrtarizimi nuk e konfirmon atë si trajner të kombëtares shqiptare edhe në vazhdim. Ditët e fundit...

Sport 13:05 - 9 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Tirana projekton Starovën si drejtor të klubit

Refik Halili po projekton ndryshime radikale në klub. Ka shumë të ngjarë që drejtor i përgjithshëm të vijë Sulejman Starova, ish-trajneri që e shpalli Tiranën kampione...