Connect with Us

Stories By "G.T"

Sport 13:13 - 12 Korrik, 2019

CAS godet ashpër Skëndërbeun/ Zbardhet vendimi fatal

CAS i ka dhene goditjen fatale skuadres se Skenderbeut, te cilet kishin apeluar vendimin e UEFA-s qe i kishte denuar me 10 vite pas trukimeve qe...

Sport 09:04 - 5 Qershor, 2019

“Më në fund pas 26 vitesh”/ Erion Braçes i realizohet ëndrra

Zv.kryeministri Erion Braçe është i njohur si një ndër tifozët më të zjarrtë të ekipit të Partizanit. I ftuar në A2 CNN mëngjesin e sotëm, Braçe...

Sport 10:15 - 27 Maj, 2019

Shkelen rregullat higjieno-sanitare/ Inspektorati Shtetëror Shëndetësor vendos 131 gjoba

Inspektoriat Shtetëror Shëndetësor vazhdon punën intensive në terren, gjatë periudhës 1 – 26 maj 2019 ka kryer 1693 inspektime dhe 219 ri-inspektime. Strukturat e Inspektoratit Shtetëror...

Sport 10:37 - 22 Maj, 2019

“Panorama Sport” kapet duke vjedhur

Redaksia sportive e CNA.al, një sektor modest në faqen tonë online, dje ka raportuar një lajm ekskluziv në lidhje me ekipin e Skëndërbeut dhe çështjen e...

artan hoxha rrefen detajet e organizimit te policise diten e neserme
Sport 09:00 - 3 Prill, 2019

Artan Hoxha bën thirrjen e fortë/ Sot kampionët kanë nevojë për ju

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka reaguar në lidhje me ndeshjen që pritet të mbahet sot në stadiumin e Laçit për cerekfinalet e Kupës së Republikes, Laci...

Sport 08:35 - 28 Mars, 2019

Shkarkimi i Panuccit/ Do të rikthehet Gianni De Biazi?

Pas shkarkimit të trajnerit të Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Christan Panucci, emra për ta zëvëndësuar janë të shumtë, por përzgjedhja duket e vështirë. Presidenti i FSHF-së,...

Sport 08:29 - 28 Mars, 2019

Duka zbulon prapaskenat/ Pse u shkarkua Panucci, çfarë i tha në telefon

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka dhënë sqarime në lidhje me shkarkimin e trajnerit të Kombëtares, Christian Panucci. I ftuar në emisionin “Opinion”, Duka...

13:56 - 21 Mars, 2019

Opozitë e re në parlament/ Të tjerë “tradhtarë” nga PD dhe LSI

Ndërkohë që PD dhe LSI kanë djegur mandatet e deputetëve dhe po protesojnë para Kuvendit, duke e cilësuar këtë të fundit si jo legjitim, duket se...

Sport 14:40 - 18 Mars, 2019

Vodafone Albania, bëhet sponsor zyrtar i skuadrës kombëtare të futbollit

Vodafone Albania do të jetë për 6 vjet sponsor zyrtar i Kombëtares Shqiptare të Futbollit. Kontrata e sponsorizimit për tre sezone radhazi u nënshkrua në konferencën...

08:13 - 30 Tetor, 2018

Kapriçot e motit/ Mos harroni të merrni çadrat me vete

Alternime kthjellimesh dhe vranësira pritet të dominojnë sot të gjithë territorin shqiptar duke kushtëzuar vranësira dhe shira në të gjithë vendin. Mesdita do të sjellë shtim...

Sport 10:10 - 17 Tetor, 2018

Bllokimi nga UEFA dhe sytë nga Olainka/ Prapaskenat te Skënderbeu

Skënderbeu ka qenë klubi shembull në Shqipëri për financat e sigurta dhe të ardhurat prej shitjeve të lojtarëve, por gjithashtu edhe bonuseve të përfituara prej miliona...

Sport 15:14 - 16 Tetor, 2018

Foto-UEFA shuan shpresat e kuqezinjve/ Shqipëria drejt rënies në Ligën D

Kishim objektiv ngjitjen në Ligën B dhe të kërkonim kualifikimin në Euro 2020 në “rrugën e shkurtër”, por pjesëmarrja e Shqipërisë në Ligën e Kombeve po kthehet...

Sport 14:04 - 16 Tetor, 2018

Shtyhet përsëri vendimi i KAS për dënimin e Skëndërbeut/ Ekipi korçar në ajër

Klubi i Skënderbeut po kalon këtë sezon ndryshe nga të tjerët jo vetëm sa i përket aspektit sportiv, me largime lojtarësh me eksperiencë dhe afrime të...

Sport 10:09 - 16 Tetor, 2018

Plas te Skënderbeu/ Tre muaj pa rroga, skuadra bojkoton stërvitjen

Plas te Skënderbeu. Lojtarët e kampionëve në fuqi nuk kanë pranuar të dalin në stërvitjen e sotme për shkak të rrogave të prapambetura. “Panorama Sport” mëson...

Sport 08:25 - 1 Tetor, 2018

Projektligji/ Qeveria bën gati formulën për privatizimin e klubeve sportive

“Të gjithë klubet sportive në pronësi të organeve të qeverisjes qendrore dhe njësive të vetëqeverisjes vendore, të cilët nuk janë të organizuar ende në formën e...

Sport 15:42 - 27 Shtator, 2018

Zyrtare/ VAR do të vendoset në “Champions League” në sezonin 2019-2020

UEFA ka konfirmuar lajmin e madh për inkuadrimin e sistemit VAR në Ligën e Kampionëve. Sistemi VAR do të jetë zyrtarisht pjesë e kompeticionit të “Uefa...

Sporti Kryesore 22:36 - 3 Shtator, 2018

Bëri gjestin e shqiponjës pas golit/ Federata Angleze e Futbollit merr vendimin për futbollistin shqiptar

Federata Angleze e Futbollit ka vendosur të mos e dënojë futboliistin me origjinë shqiptare, Shkodran Mustafi, pas gjestit me shqiponjë në ndeshjen e fundjavës, shkruan The...

Sport 19:15 - 2 Shtator, 2018

Foto/ Si bënin plazh shqiptarët dikur në Durrës

Një foto e postuar në rrjetet sociale tregon se si pushonin shqiptarët para viteve 1990 në Durrës. Siç shikohet edhe në foto shumica e pushuesve janë...

Sport 22:13 - 25 Gusht, 2018

Foto-Rama në krah të futbollistit të njohur

Pas lajmit që kryeministri Edi Rama shkoi me charter për të ndjekur ndeshjen Juventus-Lacio, ai ka postuar një foto ku shfaqet krah futbollistit Christiano Ronaldo, pesë...

Sport 16:20 - 19 Gusht, 2018

Një lajm i trishtë/ Ish-futbollisti i Kombëtares në gjendje të rëndë

Një lajm i trishtë vjen për të gjithë sportdashësit. Mësohet se ish-futbollisti Fatmir Frashëri është në gjendje të rëndë shëndetësore. Lajmi është bërë i ditur nga...

Sport 17:15 - 12 Gusht, 2018

Skandal-RTSH nuk transmeton superkupën e Shqipërisë/ Akuza të forta FSHF-së

Superkupa e Shqipërisë në futboll nuk do të transmetohet në RTSH. Lajmi është bërë i ditur në faqen zyrtare të RTSH Sport, ku ndër të tjera...

Sport 18:13 - 4 Gusht, 2018

Spektakël madhështor në Gjirin e Lalzit/ Atë që nuk e keni parë kurrë do ta shihni në 11 dhe 12 gusht

Ervis Bici, ashtu siç nuk e keni parë kurrë vjen në Gjirin e Lalëzit në “Fight Night” në datat 11 dhe 12 gusht. Mbrëmja e 11...

Sport 21:18 - 21 Korrik, 2018

Futbolli i të rinjve/ Problemet e tyre

Ne Shqiperi dita e dites po rritet numri i femijeve qe fillojne stervitjen me endrren per tu bere futbollist.Shume prej tyre e fillojne por pak e...

Sport 12:14 - 18 Korrik, 2018

Kombëtarja e Kroacisë befason përsëri/ Dhuron 24 milion eurot e Botërorit

Pjesëmarrja e ekipit kroat në finale ishte arritja më e madhe për të, gjë e cila ka emociomuar të gjithë sportëdashësit, edhe pse nuk e fituan...

Sport 21:36 - 15 Korrik, 2018

Fotot/ Ambasadorja e BE, siç nuk e keni parë ndonjëherë

Atmosferës festive në Tiranë pas përfundimit të finales së Botërorit të Futbollit 2018, i është bashkuar edhe ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin. Edhe...