Connect with Us

Stories By "Sport"

Sport 20:57 - 31 Mars, 2020

“Kjo situatë në prek të gjithëve”, Altin LALA flet nga Gjermania: Problem do jetë …

Virusi COVID-19 vazhdon të jetë problematik për një pjesë të madhe të botës dhe kryesisht Europën. Për ta parandaluar, vendet kanë marrë masa ekstreme duke kufizuar...

Sport 20:47 - 31 Mars, 2020

Historike/ Ja rekordi që theu Dinamo në Kupat e Europës

Dinamo arriti që afro dy dekada më parë të rikthehet te titulli kampion, nën presidencën e Besnik Sulajt dhe me një skuadër që grumbulloi më të...

Sport 20:18 - 31 Mars, 2020

E kërkojnë disa klube prestigjioze, agjenti zbulon destinacionin e preferuar të Muriqit

Haluk Kanatar, agjenti i futbollistit Kosovar, Vedat Muriqit, ka folur këtë të martë për të ardhmen e 25 vjeçarit, duke treguar se janë interesuar shumë klube...

Sport 20:05 - 31 Mars, 2020

Video/ Dita e 10-të në karantinë, Florian Marku merr disa “grushta” nga bashkëshortja

Boksieri 8 njohur shqiptar, Florian Marku ndodhet i izoluar në shtëpinë e tij në Londër, teksa disa ditë më parë deklaroi se ka qenë me temperaturë...

Seria A 19:42 - 31 Mars, 2020

Në Itali nuk e kuptojnë si luhet futbolli për nder të viktimave, ja çfarë shkruajnë për deklaratën e Tares

Italian ende nuk po sheh dritë në fund të tunelit, teksa numri i të prekurve nga Covid-19 vijon të mbetet i lartë, ashtu si edhe viktimat...

Sport 19:33 - 31 Mars, 2020

Në Amerikë mahniten nga CV e Daniel Xhafajt, sulmuesi vlonjat me detyrë të rëndësishme në klubin e futbollit

Daniel Xhafaj mbahet mend nga të gjithë pasi ka provuar që të luajë me shumë skuadra, nga më të mirat e vendit tonë, e kudo duke...

Sport 19:19 - 31 Mars, 2020

“Jam i shqetësuar për rrogat”, Bruno Dita surprizon me deklaratën e fundit

Pas kapitenit të Vllaznisë Gilman Lika një tjetër lojtar që mban shiritin e kapitenit në Kategorinë Superiore jep alarmin për situatën ku ndodhet futbolli shqiptar, ndërsa...

Sport 18:53 - 31 Mars, 2020

“Kam marrë qindra mesazhe nga miq italianë”, Lorik Cana: Futbolli të kthehet vetëm nëse …

Lorik Cana ëhstë krenar për ndihmën që Shqipëria i ka dhënë Italisë, një vendi ku ai po jeton aktualisht e ku për shumë vite ka qenë...

Sport 18:26 - 31 Mars, 2020

“Situatë shumë stresuese”, Ngo: Ju tregoj pse kam marrëdhënie më të mirë me Egbonë

Si shumë të tjerë edhe sulmuesi i Tiranës, Majkëll Ngo është i detyruar të qëndrojë i izoluar në shtëpi për shkak të Koronavirusit. Në një prononcim...

Sport 18:17 - 31 Mars, 2020

“Doli shpejt ai plehra”, Starova dhe Bejzade “kritikojnë” Dostin

Ish-sulmuesi Edmond Dosti, është tepër aktiv në rrjetet sociale, me postimet e tij për Partizanin. Së fundmi Dosti ka publikuar në “Facebook”, disa sekuenca nga sfida...

Sport 13:01 - 31 Mars, 2020

“Hulku i Superiores”, Batha dhe Torasa tallen me Kalenë

Nuk ka ditë që Elton Cale të mos jetë protagonist. Herë ngacmon, herë e ngacmojnë. Këtë herë ka qenë shënjestër e shokëve të tij të skuadrës....

Sport 12:54 - 31 Mars, 2020

Bota e sportit në panik, legjenda turke në gjendje kritike

Ish-portieri i njohur i përfaqësueses turke, Rushtu Reçber, pak ditë më parë është shtruar me urgjencë në spital si pasojë e infektimit me Covid-19. Lajmin e...

Seria A 12:36 - 31 Mars, 2020

“Anulimi i sezonit të Serisë A do të ishte një katastrofë”, Igli Tare i befason të gjithë me deklaratën

Nëse sezoni aktual i Serisë A anulohet për shkak të shpërthimit të koronavirusit do të ishte një “katastrofë”, sipas drejtorit sportiv të Lazio, Igli Tare. Kampionati...

Seria A 12:22 - 31 Mars, 2020

Kasano mashtron keq gazetarin italian, por më pas del blof

Kasano ka bërë një mashtrim vërtet të ulët në intervistën e fundit të dhënë, duke folur për Ronaldo Nazarion, atë fenomenin. Duke e ditur që njerëzit...

Sport 12:04 - 31 Mars, 2020

“Ligji i sponsorizimeve është bërë nga njerëz pa ide”, Duka i befason të gjithë me deklaratën

Presidenti i FSHF, Armando Duka, siç e thotë edhe vetë, në fillim e mori lehtë koronavirusin, por tashmë gjithçka është serioze dhe gjithë stafi i këtij...

Sport 12:01 - 31 Mars, 2020

“Dua Bonuçin dhe Kielinin në qeverinë time”, Edi Rama: Juventusi është mëshirimi i shpirtit fitues

Edi Rama është personi më i simpatizuar në Itali në këto dy ditët e fundit. Kjo për arsye se kryeministri i vendit tonë ka vendosur të...

Kombëtare 21:33 - 30 Mars, 2020

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga...

Sport 20:35 - 30 Mars, 2020

“Jam i bllokuar në Spanjë, një ditë desh më burgosën”, Shkurtaj trondit me rrëfimin

Sulmuesi i Kukësit, Vasil Shkurtaj, vendosi të shkojë në Spanjë për të kryer terapi, por për fat të keq, Koronavirus u përhap kudo dhe fluturimet u...

Sport 20:06 - 30 Mars, 2020

FSHF jep lajmin e madh, ja kur do të merret vendimi i shumëpritur

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se ditën e mërkurë, UEFA do të organizojë një video konferencën me Sekretarët...

Sport 19:48 - 30 Mars, 2020

Fotolajm/ E fejuara i hipën në kurriz Lorenc Trashit

Lorenc Trashi po i kalon këto momente të vështira izolimi, së bashku me të fejuarën e tij. Futbollisti i Partizanit, publikoi ditën e sotme një foto...

Kombëtare 19:43 - 30 Mars, 2020

“Vështirë të rifillojë kampionati”, Etrit Berisha: Ju tregoj situatën në qytetin tim

Portieri i Kombëtares Etrit Berisha, ndodhet i izoluar prej disa javësh në Itali, për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Në një prononcim në “skype” nga shtëpia,...

Sport 19:23 - 30 Mars, 2020

“Nëse nuk vrapon është shumë e vështirë”, Gega: Ja çfarë duhet të ndodh me kampionatin

Skënder Gega disa javë më parë firmosi me ekipin e tij të ri në Jordani, Al Faisaly. Për momentin futbolli ashtu si në të gjithë botën...

Sport 19:06 - 30 Mars, 2020

“Dua të matem me më të mirët e botës”, Milot Rashica zbulon të ardhmen

Sulmuesi i Kosovës, Milot Rashica ka folur për faqen zyrtare të klubit të tij, Werder Bremen, në lidhje me ëndrrën e madhe për t’u kualifikuar në...

Sport 18:43 - 30 Mars, 2020

“Trajneri Daja ma mori për keq respektin”, Sebino Plaku: Skënderbeu ka qenë shtëpia ime

Sebino Plaku i cili luan te Gjilani tashmë, është rikthyer të flasë për të kaluarën e tij, ku nuk harron problemet që ka pasur me trajnerin...

Sport 12:54 - 30 Mars, 2020

Video/ Shikoni si argëtohet Ronaldinjo në burg

Ronaldinjo tashmë prej disa ditësh është i izoluar në një burg të Paraguajit. Legjenda braziliane u ndalua në hyrje të këtij vendi, për shkak se ishte...