Connect with Us

Stories By "Sporti CNA"

Sport 17:34 - 31 Mars, 2020

Lorenc Jemini i hap sfidë gazetarit/ Në dy të natës më ke gati…

Masat e marra nga kryeministri Edi Rama për parandalimin e virusit “Covid 19”, kanë prekur çdo shqiptar të cilët janë të detyruar të qëndrojnë të mbyllur...

Sport 17:07 - 31 Mars, 2020

Superiorja në krizë/ Klubet kërkojnë ndihmë nga… lojtarët

Ekipet shqiptare janë prekur nga kriza, po aq sa skudrat e huaja. Financat e skuadrave tona nuk janë aspak më të fuqishme se sa ekipet elitare...

Kombëtare 16:56 - 31 Mars, 2020

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët...

Sport 16:47 - 31 Mars, 2020

Te Partizani bëhen nostalgjik, kujtojnë momentin kur Alban Hoxha theu rekordin historik

Në këtë moment të vështirë, ku futbolli është gjunjëzuar për shkak të pandemisë së Koronavirusit, klubi i Partizanit ka kujtuar me nostalgji, 13 dhjetorin e vitit...

Sport 16:23 - 31 Mars, 2020

“Tirana e meriton titullin”/ Albi Doka ka një kërkesë për FSHF-në

Albi Doka është një lojtar tjetër i Tiranës, i izoluar në shtëpi. Futbollisti prej kohësh është aktiv në rrjetet sociale, duke postuar plot foto, video e...

Kombëtare 16:06 - 31 Mars, 2020

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e...

Sport 15:45 - 31 Mars, 2020

Rama flet për “Tuttosport”: Ja pse bëj tifo për Juven/ Ronaldo dhe Buffon nuk e harrojnë kurrë se nga kanë ardhur

Edi Rama i “pushtoi” italianët në dy minuta e njëzet sekonda. Me një gjest shumë fisnik, natyrisht. Kryeministri shqiptar ka dërguar 30 mjekë në ndihmë të...

Sport 15:38 - 31 Mars, 2020

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni...

Sport 15:19 - 31 Mars, 2020

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e...

Sport 15:01 - 31 Mars, 2020

As karantina nuk i ndan dot Abazajn dhe Dokën/ Sulmuesi i Kukësit “kuzhinier” posaçërisht për mbrojtësin e bardhebluve (video)

Karantina na ka mësuar të bëjmë disa gjëra që më parë i bënim rrallë, ose nuk i bënim fare dhe na ka bashkuar me njerëzit e...

Kombëtare 17:50 - 30 Mars, 2020

Altin Rraklli zbulon prapaskenat/ “Kam refuzuar si trajner Partizanin”

Altin Rraklli ka qenë një nga futbollistët më të mirë të Kombëtares shqiptare ndër vite. Në një prononcim për “Fan Zone”, Rraklli zbulon një ofertë të...

Seria A 17:38 - 30 Mars, 2020

Italia në kaos/ Igali Tare nuk e ka problem, gati të heq dorë nga rroga

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka dhënë një intervistë për “Sport1”. Tema e parë kishte të bënte me shkurtimin e rrogave të futbollistëve përballë emergjencës...

Sport 17:20 - 30 Mars, 2020

Sindrit Guri në verë do të ndryshojë ekip/ A do të rikthehet në Superligë?

Futbolli në Belgjikë është ndalur për shkak të pandemisë së coronavirusit. Ashtu si në të gjithë Europën edhe kampionati belg ka pezulluar aktivitetin e tij. Një...

Seria A 17:15 - 30 Mars, 2020

Koronavirusi ka gjunjëzuar botën/ Cristiano Ronaldo ka një mesazh

Cristiano Ronaldo ka dhënë një mesazh ditën e sotme në lidhje me situatën që po kalon e gjithë Bota për shkak të pandemisë së Coronavirusit. Portugezi...

Sport 17:07 - 30 Mars, 2020

“Partizani ka ende shanse për titull”/ Jasir Asani tregon se cilën do zgjedhë mes Maqedonisë dhe Shqipërisë

Sulmuesi i Partizanit, Jasir Asani, i huazuar tek AIK në Suedi, ka folur për Fan Zone në Supersport. Nga Suedia, Asani tregoi se nuk ka asnjë...

Sport 16:52 - 30 Mars, 2020

Sabien Lilaj zbulon idhullin e tij/ “Nëse kthehem në Shqipëri, ja për cilin ekip do të luaj”

Futbolli në Izrael është ndalur për shkak të pandemisë së coronavirusit ashtu si në të gjithë botën. Sabjen Lilaj është një nga futbollistët shqiptar që luan...

Kombëtare 16:37 - 30 Mars, 2020

Ergys Kaçe e ndan mendjen, do të largohet përfundimisht nga kampionati grek

Ergys Kaçe do të largohet për herë të parë në karrierë nga Greqia. Shumë huazime të njëpasnjëshme, ndërsa në të vetmin rast që ka qenë jashtë...

Sport 16:25 - 30 Mars, 2020

Futbollisti shqiptar flet pasi mposhti koronavirusin/ Tani jam mirë, më kishte marrë malli për…

Valdrin Mustafa ishte futbollisti i parë shqiptar që rezultoi me Koronavirus, duke vënë kështu në ankth shumë sportdashës. Për fat të mirë, ai tashmë e ka...

Sport 16:11 - 30 Mars, 2020

Batha flet nga izolimi: E vështirë pa futboll/ Nëse titulli jepet në tavolinë, e meritojmë ne

Idriz Batha është një nga ata futbollistë, të cilët këtë sezon me Tiranën ka dhënë më të mirën, duke qenë një nga liderët e skuadrës. Jo...

Sport 16:02 - 30 Mars, 2020

Koronavirusi ka gjunjëzuar futbollin, UEFA jep njoftimin e rëndësishëm

Covid-19 ka ndalur së rrotulluari topin e futbollit në shumicën e vendeve të planetit. Periudha e vështirë që nuk dihet se kur do t’i vijë fundi,...

Sport 15:47 - 30 Mars, 2020

Spikati te Skënderbeu/ Sulmuesi shqiptar ka oferta nga Gjermania dhe Holanda

Ish-sulmuesi i Skënderbeut e tashmë pjesë e klubit francez të Lilë, Agim Zeka thekson se si objektivin më të afërt ka debutimin në Ligue 1. 21-vjeçari...

Sport 15:30 - 30 Mars, 2020

Kohë krize për shkak të koronavirusit/ Vllaznia i bën kërkesë Qeverisë

Vjen edhe reagimi i Vllaznisë. Klubet shqiptare po kërkojnë ndihmë nga shteti shqiptar për të përballuar krizën e shkaktuar nga koronavirusi. Bylis dhe Laçi i kërkuan...

La Liga 15:24 - 30 Mars, 2020

Messi me shokë bëjnë gjestin e madh, pranojnë uljen e rrogës me 70%

Klubet e futbollit ndodhen në krizë financiare dhe një ndihmë pritet të vijë nga ulja e pagave të futbollistëve. Juventusi dha një shembull pozitiv dhe lojtarët...

Sport 15:06 - 30 Mars, 2020

E bujshme/ Sulmuesi i Kukësit bllokohet në Barcelonë, shkak i koronavirusit

Mbas ndërprerjes së kampionatit autori i 16 golave me Kukësin për shkak të dëmtimit që pësoi me datën 4 mars në ndeshjen Kukësi-Vllaznia. Shkurtaj kishte nevojë...

Sport 17:55 - 29 Mars, 2020

30 mjekë shqiptarë shkuan për të ndihmuar Italinë/ Emocionohet De Biasi, ja postimi i tij

Italia është një nga vendet më të prekura nga coronavirusi. Shteti italian është kthyer në epiqendrën e këtij virusi duke marrë me qindra jetë njerëzit në...