Connect with Us

BundesLiga

BundesLiga 21:37 - 18 Gusht, 2019

Liverpooli fërkon duart/ Ja sa milionë euro do të fitojë nga shitja e Coutinho te Bayern

Philippe Coutinho është huazuar për një sezon te Bayerni me të drejtë blerje në fund të tij. Në rast se do të ndodhë shitja përfundimtare, Bayerni...

BundesLiga 18:36 - 18 Gusht, 2019

A do të transferohet Mandzukic te Bayerni?/ Ky është vendimi përfundimtar

Një nga emrat e përfolur së fundi për një transferim drejt Mynihut, ka qenë edhe Mario Mandzukic. Kroati nuk ka shumë hapësira në dispzocion te “Zonja...

BundesLiga 14:21 - 18 Gusht, 2019

Coutinho zbarkon në Mynih/ Zbulohet numri që do të mbajë te Bayerni

Philippe Coutinho ka zbarkuar në Mynih për testet mjekësore përpara se të prezantohet zyrtarisht te Bayerni. Braziliani dukej i qeshur dhe nuk ngurroi të bënte foto...

BundesLiga 18:23 - 17 Gusht, 2019

Zyrtare/ Pas Coutinhos, Bayerni transferon edhe mesfushorin francez

Pas huazimit të Philippe Coutinhos, Bayerni i Mynihut ka bërë edhe një investim për të ardhmen, pasi transferoi mesfushorin francez Mickael Cuisance. 20-vjeçari erdhi te bavarezët...

BundesLiga 17:26 - 17 Gusht, 2019

Spektakël në Bundesligë, 21 gola në 5 ndeshje/ Dortmundi i jashtëzakonshëm

Dortmundi e nis në mënyrë fantastike sezonin e ri të Bundesligës, pas fitores në fushën e tij 5-1 ndaj Augsburgut. Në 180 sekondat e para u...

BundesLiga 16:54 - 17 Gusht, 2019

Video: Dortmundi shënon tre gola në 8 minuta/ Shkëlqen djaloshi i artë anglez

Pasi pjesa e parë mes Dortmundit dhe Ausgburgut u mbyll në barazim 1-1, me fillimin e pjesës së dytë vendasit kanë shënuar tre gola në 8...

BundesLiga 12:11 - 17 Gusht, 2019

E kofirmon edhe Bayerni/ Braziliani është ylli më i ri i bavarezëve

Tashmë është zyrtare. Philippe Coutinho do të huazohet te Bayerni për një sezon me të drejtë blerje në fund të tij. Konfirmimi ka ardhur edhe nga...

BundesLiga 11:54 - 17 Gusht, 2019

Kampioni i Europës i vë kushte Bayernit/ Më aktivizoni, ose ndryshe…

Bayern Munich nuk e nisi dhe aq mirë sezonin e ri, pasi në ndeshjen e parë barazoi në shtëpi 2-2 me Hertha Berlin. Po sikur të...

BundesLiga 09:55 - 17 Gusht, 2019

Vëmendje/ Këto janë ndeshjet që nuk duhen humbur sot (foto)

E shtuna e sotme do të jetë një ditë e nxehtë dhe mund ta kaloni atë pranë detit apo vendeve të tjera pushuese por edhe para...

BundesLiga 23:38 - 16 Gusht, 2019

E fundit/ Bayerni arrin marrëveshjen me yllin e madh të Barcelonës

Philippe Coutinho do të luajë për Bayernin në sezonin e ri. Braziliani do të huazohet për një sezon te bavarezët. Zyrtari i klubit katalanas, Guillermo Amor,...

BundesLiga 22:27 - 16 Gusht, 2019

Video/ Bayerni zhgënjen në ndeshjen e parë të sezonit të ri

Bayerni e ka nisur me barazim sezonin e ri në Bundesliga, 2-2 ndaj Hertha Berlin. U duk se do të ishte një ndeshje e lehtë për...

BundesLiga 21:57 - 16 Gusht, 2019

Barazon Bayerni/ Shënon i përhershmi (video)

Bayerni ka barazuar shifrat 2-2 ndaj Hertha Berlin në “Allianz Arena”. Goli i barazimit u shënua nga pika e bardhë e penalltisë nga i përhershmi Robert...

BundesLiga 21:18 - 16 Gusht, 2019

Heshtje në “Allianz Arena”/ Miqtë shënojnë dy gola në 3 minuta (video)

Nuk ka zgjatur shumë avantazhi i Bayernit ndaj Hertha Berlin, në ndeshjen që po luhet në “Allianz Arena” dhe është e para për këtë sezon. Vendasit...

BundesLiga 21:03 - 16 Gusht, 2019

Zhbllokohet ndeshja në “Allianz Arena”/ Ja kush e shënoi golin e parë për sezonin e ri të Bundesligës

Bayern Munich ka kaluar në avantazh në ndeshjen hapëse të sezonit të ri të Bundesligës ndaj Hertha Berlin, që po luhet në “Allianz Arena”. Ishte Robert...

BundesLiga 19:41 - 16 Gusht, 2019

Bayern M-Hertha B/ Formacionet zyrtare, mungon kampioni i botës

Sot fillon sezoni i ri i Bundesligës me ndeshjen hapëse mes Bayernit dhe Hertha Berlinit në orën 20:30, që luhet në “Allianz Arena”. Dy ekipet kanë...