Connect with Us

Kombëtare

Kombëtare 09:21 - 9 Gusht, 2019

Video që po bën namin, ja si talenti shqiptar merr zvarrë gjithë lojtarët e Barcelonës

Talentet shqiptare që luajnë me ekipet e moshave në Greqi janë të shumtë, prandaj mbështetja që duhet të vijë nga Shqipëria, shkon përtej kontakteve me zyrtarët...

Kombëtare 13:37 - 8 Gusht, 2019

Kombëtarja në kaos, 8 futbollistë nuk po gjejnë dot skuadër

Shqipëria do të sfidojë Francën më shtatë tetor në transfertë, mirëpo kur është ende kulmi i merkatos së transferimeve, për fat të keq ka një sërë...

Kombëtare 08:56 - 8 Gusht, 2019

Shkëlqeu në Kroaci, Myrto Uzuni pranë kalimit te klubi i njohur spanjoll

Nga Kroacia drejt Spanjës. Mes fushori me tipare sulmuese i Kombëtares pritet që të bëjë hapin e madh në karrierë. “Panorama Sport” mëson ekskluzivisht se Myrto...

Kombëtare 22:43 - 7 Gusht, 2019

U injorua nga kuqezinjtë, talenti braktis Shqipërinë dhe zgjedh Kosovën

Sulmuesi Valdrin Mustafa ka braktisur Shqipërinë, teksa ka vendosur që në të ardhmen të përfaqësojë Kosovën. Lajmi është bërë publik nga vetë futbollisti nëpërmjet një postimin...

Kombëtare 18:55 - 7 Gusht, 2019

U largua nga Rangersi, nuk do e besoni ku po transferohet Eros Grezda

Eros Grezda do të largohet nga skocezët e Gllasgou Rejnxhër. Lajmi është konfirmuar nga agjenti i futbollistit shqiptar, Ives Cakarun, i cili në një prononcim për...

Kombëtare 09:07 - 6 Gusht, 2019

Një kombëtare me mes vëllezërve, ja si do dukej formacioni i Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë mund të kishte edhe një formacion të frikshëm dhe të veçantë, me futbollistët që janë brenda së njëjtës familje. Por fatkeqësisht disa prej...

Kombëtare 08:56 - 6 Gusht, 2019

Vendim drastik te PAOK-u, trajneri lë jashtë ekipit Mihajn dhe Ergys Kaçen

Një surprizë e madhe ka ardhur nga PAOK dhe trajneri portugez që e drejton për takimin e turit të tretë të “Champions League”, atje ku do...

Kombëtare 21:24 - 5 Gusht, 2019

Odise Roshi rikthehet ai që duam të gjithë, tund rrjetën në kampionatin rus

Futbollisti i Kombëtares, Odise Roshi ka gjetur rrugën e rrjetës në kampionatin rus, me fanellën e Akhmat Groznit në përballjen ndaj Orenburgut e vlefshme për javën...

Kombëtare 18:03 - 4 Gusht, 2019

Bekim Balaj e nis mbarë, tund rrjetën që në ndeshjen e parë me Sturmin

Bekim Balaj e ka nisur me gol aventurën e tij në Austri, me skuadrën e Sturm Gracit. Sulmuesi i Kombëtares ka debutuar ditën e sotme, me...

Kombëtare 21:12 - 3 Gusht, 2019

Sindrit Guri shënon me kokë/ Ja kujt ia dedikon golin, mjaft emocionuese (video)

Sindrit Guri e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin e ri. Sulmuesi kuqezi ka shënuar golin e parë për ekipin e Oostendes...

Kombëtare 19:38 - 3 Gusht, 2019

Gol që nuk duhet humbur/ Anësori kuqezi shkund rrjetën në Zvicër

Ermir Lenjani e ka nisur me një supergol ndeshjen ndaj Zurich. Anësori shqiptar mori një top në krah në minutën 8’ dhe goditi fort nga jashtë...

Kombëtare 14:52 - 3 Gusht, 2019

Tifozët Kuq e Zi kanë një kërkesë të veçantë/ A jeni dakord?

Bashkimi i një lige të përbashkët Kosovë-Shqipëri ka qenë dëshirë e e shumë tifozëve të futbollit nga dy anët. Tashmë një ligë të përbashkët të futbollit...

Kombëtare 22:30 - 2 Gusht, 2019

Futbollistin e kombëtares e lë mendja, kap për fyti dhe tenton të mbysë kundërshtarin

Universitatea Kraiova mund të eliminohet në tavolinë nga kompeticionet e UEFA-s nëse kjo e fundit do të vendosë që t’i japë fitoren në tavolinë Honved pas...

Kombëtare 22:11 - 2 Gusht, 2019

Talenti i kombëtares merr urim special nga Roberto Carlos

Kleandro Lleshi këtë vit do të luajë në kategorinë e dytë spanjolle, huazuar atje nga radhët e Leganes që zotëron kartonin e talentit të dalë nga...

Kombëtare 15:33 - 2 Gusht, 2019

E mbani mend Alban Mehën? Ja çfarë supergoli ka shënua në ndeshjen e fundit

Nuk ka rëndësi ku luan, në ligën më të fortë apo edhe në atë inferiore, disa vite më i ri, apo disa vite më pas, Alban...