Connect with Us

La Liga

La Liga 22:22 - 18 Gusht, 2019

Griezmann kërkoi të ndryshonte numrin në fanellë/ Nuk i aprovohet kërkesa, ja pse

Fillimisht Antoine Griezmann vendosi të mbante numrin 17 te Barcelona, pasi numri 7 që është i preferuar për të mbahej nga Coutinho. Duke qenë se braziliani...

La Liga 18:24 - 18 Gusht, 2019

PSG i ofron Neymarin Realit/ Kërkon këta dy lojtarë në këmbim

PSG ka pranuar që Neymar të transferohet në Madrid, me kushtin e vetëm që dy yjet e madrilenëve, Rapahel Varane dhe Vinicius Junior, të shkojnë në...

La Liga 19:03 - 17 Gusht, 2019

Video/ Reali e nis me këmbë të mbarë sezonin e ri

Real Madrid e ka nisur me fitore sezonin e ri të La Ligës. Djemtë e Zidane fiuan me rezultatin e pastër 3-1 ndaj Celta Vigos. Surprizë...

La Liga 18:27 - 17 Gusht, 2019

Video/ Reali shënon golin e dytë, edhe pse me 10 lojtarë

Reali ka shënuar golin e dytë ndaj Celta Vigos, në ndeshjen që po luhet aktualisht në “Estadio de Balaídos”. Madrilenët kaluan herët në avantazh me Benzeman...

La Liga 17:19 - 17 Gusht, 2019

Video/ Benzema e nis me golin sezonin e ri, merita i shkon Gareth Bale

Reali ka kaluar në avantazh në ndeshjen e parë të sezonit të ri që po luhet aktualisht kundër Celta Vigos, në fushën e këtyre të fundit....

La Liga 16:14 - 17 Gusht, 2019

E bujshme/ Juventusi dëshiron t’i “ngecë” lojtarin e padëshiruar Barcelonës

Juventusi dhe Barcelona mund të arrijnë një marrëveshje surprizë deri në fund të merkatos për transferimin e mbrojtësit Daniele Rugani në “Camp Nou”. 25-vjeçari nuk është...

La Liga 16:01 - 17 Gusht, 2019

Celta Vigo-Real Madrid/ Zidane i befason të gjithë me formacionin zyrtar

Në orën 17:00, Reali do të nisë sezonin e ri në La Liga në ndeshjen udhëtuese ndaj Celta Vigos. Sapo janë publikuar formacionet zyrtare dhe surpriza...

La Liga 14:32 - 17 Gusht, 2019

Bale shpresonte të largohej nga Reali/ Barcelona shkatërron ëndrrën e uellsianit

Edhe pse Gareth Bale do të qëndrojë sezonin e ri te Reali, situata e uellsianit në Madrid nuk është fare e lumtur. Ai është pjesë e...

La Liga 12:24 - 17 Gusht, 2019

Barcelona merr lajmin e hidhur/ Ja sa kohë do të mungojë Suarez

Sikur të mos mjaftonte humbja ndaj Atl. Bilbaos në ndeshjen e parë të sezonit të ri, Barcelona ka marrë një tjetër lajm të keq. Luis Suarez...

La Liga 12:01 - 17 Gusht, 2019

Griezmann merr vendimin e papritur te Barcelona/ Vetëm një muaj pas transferimit

Antoine Griezmann debutoi mbrëmë në La Liga për Barcelonën në humbjen 1-0 ndaj Athletic Bilbaos. Francezi luajti gjatë gjithë ndeshjes, por thuajse nuk tregoi asgjë në...

BundesLiga 09:55 - 17 Gusht, 2019

Vëmendje/ Këto janë ndeshjet që nuk duhen humbur sot (foto)

E shtuna e sotme do të jetë një ditë e nxehtë dhe mund ta kaloni atë pranë detit apo vendeve të tjera pushuese por edhe para...

BundesLiga 23:38 - 16 Gusht, 2019

E fundit/ Bayerni arrin marrëveshjen me yllin e madh të Barcelonës

Philippe Coutinho do të luajë për Bayernin në sezonin e ri. Braziliani do të huazohet për një sezon te bavarezët. Zyrtari i klubit katalanas, Guillermo Amor,...

La Liga 22:53 - 16 Gusht, 2019

Mungoi Messi/ Barcelona turpërohet në ndeshjen e parë të sezonit të ri (video)

Barcelona e nis me humbje sezonin e ri. Katalanasit u mundën me një gol të pësuar në fund në “San Mames” të Athletic Bilbaos. Kur ndeshja...

La Liga 21:49 - 16 Gusht, 2019

Mbyllet pjesa e parë në “San Mames”/ Barcelona vuan shumë pa Messin

Sapo ka përfunduar pjesa e parë mes Athletic Bilbao dhe Barcelonës me rezulatin 0-0. Katalanasit janë pa Messin, i cili mungon për shkak dëmtimi. Kanë debutuar...

La Liga 20:05 - 16 Gusht, 2019

Atl. Bilbao-Barcelona/ Formacionet zyrtare, debutojnë dy transferimet e bujshme

Në orën 21:00, në “San Memes” të Bilbaos nis sezoni i ri i La Ligës me ndeshen hapëse mes Atl. Bilbaos dhe Barcelonës. Dy ekipet kanë...