Connect with Us

Premier Liga

BundesLiga 21:37 - 18 Gusht, 2019

Liverpooli fërkon duart/ Ja sa milionë euro do të fitojë nga shitja e Coutinho te Bayern

Philippe Coutinho është huazuar për një sezon te Bayerni me të drejtë blerje në fund të tij. Në rast se do të ndodhë shitja përfundimtare, Bayerni...

Premier Liga 17:46 - 18 Gusht, 2019

Video: Chelsea kalon direkt në avantazh/ Fiksojeni mirë këtë djalosh

Chelseas i është dashur vetëm 7 minuta të gjejë golin e avantazhit kundër Leicesterit në duelin që po luhet në “Stamford Bridge”. Autor i golit është...

Premier Liga 16:57 - 18 Gusht, 2019

Një nga më të mirët në histori/ Mbrojtësi legjendar var këpucët në gozhdë

Ish-mbrojtësi i Arsenalit, Chelseas dhe Anglisë, Ashley Cole, ka zyrtarizuar pensionimin e tij nga të gjitha aktivitetet e futbollit profesionist në moshën 38-vjeçare, pas një karriere...

Premier Liga 13:59 - 18 Gusht, 2019

Mori vendimin shokues në vitin 2012/ Ylli holandez tregon të vërtetën e madhe pas 7 vitesh

Robin van Persie ishte padyshim një nga yjet kryesorë të Arsenalit gjatë periudhës 2004–2012. Ai pastaj vazhdoi karrierën për tre vite me Manchesterin, për tu transferuar...

Premier Liga 11:41 - 18 Gusht, 2019

E thotë ish-shoku i skuadrës/ Ronaldo ishte egoist, e kalonte ditën para pasqyrës

Shumica e lojtarëve që kanë luajtur me Cristiano Ronaldon thonë fjalët më të mira për të, por ka dhe nga ata që mendojnë ndryshe. Ish-sulmuesi uruguajan...

Premier Liga 22:19 - 17 Gusht, 2019

Shaqiri do të largohet nga Liverpooli?/ Kjo deklaratë ngjall shumë dyshime

Kohët e fundit qarkullon lajmi se Xherdan Shaqiri, mund të largohet nga Liverpooli, me disa skuadra që interesohen për të. Për këto zëra ka folur edhe...

Premier Liga 20:36 - 17 Gusht, 2019

I rregullt, apo jo?/ Ky është goli që iu anulua Man. Cityt (video)

Supersfida e javës në Premier League mes Man. Cityt dhe Tottenhamit përfundoi në barazim 2-2. Gola, spektakël, emocione, sherr (Guardiola & Aguero) dhe në fund një...

Premier Liga 20:14 - 17 Gusht, 2019

Plas keq/ Guardiola sherr me yllin kryesor të Cityt (video)

Një incident i pakëndshëm ka ndodhur mes Guardiolës dhe Agueros në ndeshjen mes Cityt dhe Tottenhamit, që po luhet në “Etihad”. Sherri mes trajnerit spanjoll dhe...

Premier Liga 19:53 - 17 Gusht, 2019

Video/ Braziliani i Tottenhamit ndëshkon Cityn sapo hyn në fushën e lojës

Tottenhami ka barazuar shifrat 2-2 në supersfidën e javës që po luhet në “Etihad Stadium” ndaj Cityt. Pjesa e parë u mbyll 2-1 për “Qytetarët”, ndërsa...

Premier Liga 18:58 - 17 Gusht, 2019

Ndeshje spektakolare/ Video: Dy gola në 3 minuta në City vs. Tottenham

Ashtu siç dhe pritej, ndeshja mes Cityt dhe Tottenhamit që po luhet në “Etihad Stadium” po dhuron spektakël. Vendasit kaluan të parët në avantazh me golin...

Premier Liga 17:56 - 17 Gusht, 2019

Tjetër fitore për Liverpoolin/ Heroi i finales së Superkupës lë nam me gafën e tij (video)

Ashtu siç dhe pritej, Liverpooli do të jetë se bashku me Cityn e Guardiolës favoritë kryesorë për të fituar titullin në Premier League. Djemtë e Klopp...

Premier Liga 17:33 - 17 Gusht, 2019

Mbrojtësi shqiptar shkakton kaos në Londër/ Veprimi i tij acaron tifozët

“Martesa” mes Shkodran Mustafit dhe Arsenalit ka prekur fundin. Futbollisti me origjinë shqiptare nuk ishte në formacion për ndeshjen e sotme kundër Burnley, që u fitua...

Premier Liga 17:03 - 17 Gusht, 2019

Video/ Liverpooli e mbyll pjesën e parë në avantazh, ylli i tyre shënon supergol

Liverpooli e ka mbyllur pjesën e parë në avantazh 1-0 në ndeshjen ndaj Southampton. Sadio Mane shënoi për të kuqtë në minutën shtesë të pjesës së...

Premier Liga 15:23 - 17 Gusht, 2019

Video: Arsenali duket në super formë/ Dy ndeshje, gjashtë pikë

Arsenali mposht Burnleyn në “Emirates” me rezultatin 2-1. Golat për “Topçinjtë” u shënuan nga Lacazette 13′ dhe Aubameyang 65′, për miqtë barazoi përkohësisht shifrat me Barnes...

Premier Liga 14:18 - 17 Gusht, 2019

Mbyllet pjesa e parë në Londër/ Shkëlqen ish-ylli i Realit, Arsenali befasohet në fund (video)

Sapo ka përfunduar pjesa e parë në “Emirates” mes Arsenalit dhe Burnley me rezultatin 1-1. Kjo është ndeshja e parë e javës së dytë në Premier...