Connect with Us

Seria A

BundesLiga 18:36 - 18 Gusht, 2019

A do të transferohet Mandzukic te Bayerni?/ Ky është vendimi përfundimtar

Një nga emrat e përfolur së fundi për një transferim drejt Mynihut, ka qenë edhe Mario Mandzukic. Kroati nuk ka shumë hapësira në dispzocion te “Zonja...

Seria A 17:07 - 18 Gusht, 2019

Balotelli refuzoi ofertën e majme të klubit brazilian/ Mesazhi i tij po bën xhiron e botës

Mario Balotelli ka refuzuar në fund ofertën e Flamengos, pasi ka zgjedhur të transferohet te klubi i tij i fëmijërisë, Brescia. Edhe pse klubi braziliani i...

Seria A 11:28 - 18 Gusht, 2019

E bujshme/ Interi arrin marrëveshjen me bomberin e njohur

Pas Romelu Lukakut, Interi do të transferojë një tjetër sulmues të Man. United. Këtë herë bëhet fjalë për Alexis Sanchez. Eksperti i transferimeve, Gianluca Di Marzio,...

Seria A 11:20 - 18 Gusht, 2019

“Luftë” mes Bayernit dhe PSG-së/ Për mesfushorin e Juventusit

Merkato ka hyrë në ditët e saj të fundit dhe tani është periudha kur të gjitha ekipet e mëdha janë shumë aktive. Ndryshe nga ekipet e...

Seria A 21:59 - 17 Gusht, 2019

Nuk do t’u besoni dot syve/ Argjentinasi i Juventusit shënon golin e vitit (video)

Juventusi po luan kundër Triestinës në miqësoren e fundit para se të fillojë sezoni i ri i Serie A. Ekpi i Sarrit e mbylli pjesën e...

La Liga 16:14 - 17 Gusht, 2019

E bujshme/ Juventusi dëshiron t’i “ngecë” lojtarin e padëshiruar Barcelonës

Juventusi dhe Barcelona mund të arrijnë një marrëveshje surprizë deri në fund të merkatos për transferimin e mbrojtësit Daniele Rugani në “Camp Nou”. 25-vjeçari nuk është...

Seria A 14:48 - 17 Gusht, 2019

Lukaku humbet ndeshjen e parë të sezonit të ri me Interin/ Arsyeja do t’ju shokojë

Debutimi i Romelu Lukakut me fanellën e Interit në Serie A nuk do të ndodhë javën që vjen (më datë 24 gusht nis Serie A), por...

Seria A 16:52 - 16 Gusht, 2019

Problem i madh për Juventusin/ 6 lojtarë mbeten jashtë Champions League

Nëse mendoni se gjithçka po ecën siç duhet te Juventusi në prag të sezonit të ri, e keni gabim. “Zonja” ka bërë disa përforcime të mira...

Seria A 16:32 - 16 Gusht, 2019

Interi heq qafe dështimin e madh/ E dërgon në Spanjë

Pas Nainggolan dhe Persic, një tjetër emër i madh do të largohet nga Interi. Bëhet fjalë për Joao Marion, portugezi nuk bën fare pjesë në planet...

Seria A 15:39 - 16 Gusht, 2019

Milani lë jashtë 3 blerjet e bujshme/ Zbulohet arsyeja

Milani do të luajë të shtunën miqësoren e radhës kundë Cesena-s. Ajo që bie në sy është lënia jashtë e tre transferimeve të bujshme të verës:...

Seria A 22:27 - 15 Gusht, 2019

E konfirmuar/ Milani merr vendimin e shumëpritur nga tifozët

Më në fund drejtuesit e Milanit janë bindur për të hequr nga lista e shitjeve të preferuarin e tifozëve, spanjollin Suso. Sipas “La Gazzetta dello Sport”,...

Seria A 20:37 - 15 Gusht, 2019

E fundit/ Interi pranon super ofertën për Icardin

Telenovelës Icardi po i vjen fundi. Në lajmin e publikuar pak minuta më parë nga Le Bombe Di Vlad i Calciomercato, thuhet se Napoli i ka...

Seria A 17:57 - 15 Gusht, 2019

Futbollisti shqiptar nuk bind Lazion/ Tare e dërgon në Turqi

Aventurës së mbrojtësit shqiptar, Riza Durmishi, i ka ardhur fundi te Lazio. Klubi bardhekaltër nuk e llogarit për sezonin e tij dhe Tare ka nisur negociatat...

BundesLiga 17:24 - 15 Gusht, 2019

Mirupafshim Juve/ “Luftëtari” kërkon transferimin te Bayerni

Mario Mandzukic po përgatit largimin nga Juventusi, pas 4 sezonesh si bardhezi. Kroati refuzoi ofertën e Man. United pak para se të mbyllej merkato në Angli,...

Seria A 15:27 - 15 Gusht, 2019

Nisin bisedimet/ Shkëmbimi Dybala-Icardi është ende i mundur

Mundësia që të kryhet shkëmbimi mes Icardit dhe Dybalas është ende e mundur. Pavarësisht se ka pasur mohime nga të dyja skuadrat, ka raportime nga Italia...