Connect with Us

Sport

Sport 17:30 - 19 Gusht, 2019

Zhvishet arbitrja e Superigës shqiptare, i mahnit të gjithë me fotot e fundit

Temperaturat e larta të këtyre ditëve të gushtit, mendon t’i ngrejë akoma më shumë arbitrja seksi, Emanuela Rusta. Ditët e fundit, ajo ka postuar disa foto...

Sport 16:18 - 19 Gusht, 2019

Lerda feston ditëlindjes pas fitores me Kukësin, ja surpriza për trajnerin italian

Dy gëzime në një ditë! Pas triumfit në Superkupën e Shqipërisë, ndaj Kukësit, trajneri i Partizanit, Franko Lerda, festoi mbrëmjen e djeshme, 52-vjetorin e lindjes. Në...

Sport 16:07 - 19 Gusht, 2019

Pollozhani i rikthehet futbolli, gati firmën me Skënderbeun

Artim Pollozhani u largua pak ditë më parë mes polemikave nga posti i drejtorit sportiv të Flamurtarit. 37-vjeçari kishte pranuar të tërhiqej si lojtar dhe të...

Sport 15:28 - 19 Gusht, 2019

Daja: Këta lojtarë i duhen Skënderbeut

Dukshëm merkatoja e Skënderbeut nuk ka qenë aspak në lartësinë e duhur për sa u përket afrimeve të këtij sezoni në raport me sezonet e tjera....

Sport 14:46 - 19 Gusht, 2019

Më pak se titullin, a e dini sa vite kishte Partizani pa fituar Superkupën?

Superkupa e Shqipërisë është një trofe honorifik, pasi fituesi nuk merr asnjë shpërblim monetar. Partizani ka thyer mbrëmë një tjetër tabu, ku pas 15 viteve arrin...

Sport 10:59 - 19 Gusht, 2019

Sulmuesi i Kamerunit zbarkon në Superligën shqiptare, ja te cili ekip

Bylisi nuk di të ndalet në këtë merkato, afron edhe një kamerunas për sulmin. Mishel Vailant është blerja më e re e skuadrës së drejtuar nga...

Sport 10:54 - 19 Gusht, 2019

Tifozja seksi e kombëtares “tërbon” tifozët me videon e saj

Padyshim që të gjithë e mbani mend Rike Roçin. Bukuroshen shqiptare që tërhoqi vëmendjen e shumë mediave të huaja në Europianin e vitit 2016. Tifozja speciale...

Sport 10:08 - 19 Gusht, 2019

U largua nga Dinamo e Bukureshtit, nuk do e besoni ku po firmos Naser Aliji

Naser Aliji është larguar nga Dinamo e Bukureshtit me një vendim të vetë mbrojtësit të Kombëtares. E gjitha kjo erdhi pasi ky futbollist u shpreh se...

Sport 09:50 - 19 Gusht, 2019

Plas gjatë ndeshjes Partizani-Kukësi, Roca e Telushi përleshen me grushte në tunel

Në përfundim të pjesës së parëtë ndeshjes Kukesi-Partizani, gjatë hyrjes në fushë te dhomat e zhveshjes, ka plasur grushti midis dy futbollistëve, Bruno Telushit të Partizanit...

Sport 09:43 - 19 Gusht, 2019

Shënoi 3 gola ndaj Kukësit, Braun: Ja kush është lojtari im i preferuar

Të hysh në fushë si zëvendësues dhe të shënosh tre gola. Më mirë se kaq as në ëndërr nuk mund ta shikosh, por atë e përjetoi...

Sport 23:46 - 18 Gusht, 2019

Merr flakë autobusi me 30 tifozë të Partizanit brenda

Autobusi i tifozëve të Partizanit është djegur para pak minutave në rrugën Elbasan-Tiranë. Tifozët të cilët kanë qenë duke parë ndeshjen në Elbasan, teksa ishin duke...

Sport 22:34 - 18 Gusht, 2019

Video/ Kjo është penalltia më e veçantë që mund të keni parë ndonjëherë

Në futbollin anglez, saktësisht në Championship, këtë fundjavë janë zhvilluar ndeshjet e javës së tretë. Në ndeshjen mes Barnsley dhe Charlton që përfundoi 2-2, ndodhi një...

La Liga 22:22 - 18 Gusht, 2019

Griezmann kërkoi të ndryshonte numrin në fanellë/ Nuk i aprovohet kërkesa, ja pse

Fillimisht Antoine Griezmann vendosi të mbante numrin 17 te Barcelona, pasi numri 7 që është i preferuar për të mbahej nga Coutinho. Duke qenë se braziliani...

Sport 22:15 - 18 Gusht, 2019

Rennes përmbys PSG-në/ Shënon ish-ylli i Milanit (video)

Në “Roazhon Park” po luhet ndeshja e fundit e javës së dytë të Ligue 1, mes Rennes dhe PSG-së. Parisienët kaluan të parët në avantazh me...

Sport 21:48 - 18 Gusht, 2019

Partizani “shkrehet” në shtesë, mund Kukësin dhe fiton Superkupën

Partizani ka fituar Superkupën e Shqipërisë pasi ka mundur pas 120 minuta e Kukesin me rezultatin 4-2. Ndeshja ka qenë spektakolare dhe ka pasur dy herë...