Connect with Us

Super Liga

Sport 10:26 - 5 Dhjetor, 2019

Pallatet të pabanueshme, Teuta u ndryshon shtëpinë 3 futbollistëve të huaj

Pasojat e tërmetit kanë qenë të mëdha në Durrës dhe të prekur mbetën edhe lojtarët e Teutës. Zyrtarisht, shtëpitë ku jetonin deri më 26 nëntor Darko...

" "
Sport 09:41 - 5 Dhjetor, 2019

Lerda i befason të gjithë: Kurrë nuk kam pasur kaq frikë në jetën time

Nga frika prej tërmetit, te rikthimi në stërvitje dhe ndeshja me Bylisin, por gjithashtu edhe çështja “Mala” apo ankesat për Romeron. Trajneri i Partizanit, Franko Lerda,...

Sport 09:38 - 5 Dhjetor, 2019

Idrizi e ka katandisur keq Flamurtarin: Karitasi të na japë ushqim për lojtarët…

Tërmeti që goditi Shqipërinë më 26 nëntor, ka prekur edhe futbollin. Sinan Idrizi thotë se ana financiare është katastrofike, ndaj duhet t’i jepet zgjidhje një orë...

Sport 22:00 - 4 Dhjetor, 2019

Rrëfimi prekës i Çyrbjas: Tërmeti na la pa shtëpi, ato pamje nuk do i harroj kurrë

Arbër Çyrbja, një nga lojtarët që ka luajtur në Superiore me disa skuadra të njohura, ku bie në sy Teuta dhe Kukësi, ka qenë një nga...

" "
Sport 19:36 - 4 Dhjetor, 2019

E mbani mend Ndikumanën? Sulmuesi: Më ka kontaktuar Kukësi, ja e ardhmja ime

Suleimani Ndikumana është një emër i njohur në kampionatin shqiptar. Në sezonin 2014-2015, sulmuesi 32-vjeçar ishte lojtar i Tiranës, skuadër me të cilën arriti të shënonte...

Sport 16:24 - 4 Dhjetor, 2019

Nexhipi: Lojtari na është traumatizuar nga tërmeti, nuk e ka mendjen te futbolli

Kukësi tashmë është i përqendruar te sfida e kësaj fundjave ndaj Tiranës, por verilindorët nuk mund të harrojnë datën 26 nëntor, kur tërmeti goditi vendin. Disa...

Sport 14:18 - 4 Dhjetor, 2019

Tare do me ç’do kusht Muriqin te Lazio, ofron mbrojtësin shqiptar për shërbimet e tij

Drejtori sportiv i Lacios kërkon të plotësojë me patjetër nevojën e trajnerit Simone Inzagi për një sulmues. Tekniku i bardhekaltërve ka shprehur dëshirën të ketë një...

" "
Sport 13:40 - 4 Dhjetor, 2019

Tefik Osmani reagon ndaj Nallbanit: “Tata” u vjen hakut hajdutëve me çizme…

Tefik Osmani është i bindur që Tiranën e vjedhin dhe se shpeshherë ose është rrethuar, ose i ka në gjirin e saj ata që ai i...

Sport 13:31 - 4 Dhjetor, 2019

Vjen oferta tunduese për Dejvi Bregun, Skënderbeu fërkon duart

Skënderbeu ka tre lojtarë të përfshirë në vorbullën e merkatos dhe pritshmëritë e klubit bardhekuq në këtë moment janë mjaft të mëdha për të përfituar shuma...

" "
Sport 10:08 - 4 Dhjetor, 2019

Do luhej në “Air Albania”, shtyhet derbi Partizani-Tirana

Partizani po përgatitet për javën e 14-të të Superiores, ku më 7 dhjetor do të luajë në Ballsh. Por vëmendjen më të madhe e merr java...