Connect with Us

All posts tagged "Abazaj"

Sport 17:53 - 24 Mars, 2020

“Akoma shpreson byrazer?”, Doka batuta me Abazajn dhe Keidi Baren

Albi Doka numëron 24 ndeshje të zhvilluara këtë sezon dhe është një njdë rlojtarët që ka dhënë kotributin e tij për ecurinë fantastike të Tiranës. Bardheblutë...

Sport 17:36 - 23 Mars, 2020

Nuk kam folur me Gjicin/ Abazaj e sheh veten në Belgjikë sezonin e ri

Kategoria Superiore është pezulluar për shkak të përhapjes së Coronavirus ndërsa të gjithë aktorët e sportit qëndrojnë të izoluar në shtëpi derisa jeta normale të rikthehet...

Sport 08:57 - 27 Janar, 2020

Abazaj: Kampionat i çuditshëm, ju tregoj ishte apo jo goli ndaj Partizanit

Kristal Abazja ishte heroi Kukësit në sfidën e sotme ndaj Partizanit, teksa shënoi golin e fitores. Në prononcim pas ndeshje për emisionin “Gola pas Goli”, ylli...

Sport 11:08 - 11 Janar, 2020

Duro e konfirmon: Ja ku do jetë e ardhmja e Kristal Abazajt

Kristal Abazaj shënoi golin e vetëm të Kukësit, ndërkohë që trajneri Shpëtim Duro e vlerëson sulmuesin e krahut. Mediat belge kanë folur për një lëvizje të...

Sport 14:08 - 2 Janar, 2020

Klubi e nxjerr në shitje, Kukësi rrezikon të humbasë në këtë merkato yllin e skuadrës

Kristal Abazaj është duke kaluar një moment mjaft të mirë me Kukësit, teksa në 15 sfida, ka arritur të realizojë 4 gola dhe 6 asiste. Futbollisti...

Sport 10:38 - 1 Janar, 2020

Tronditet Kukësi, Anderlehti merr vendimin e papritur për Kristal Abazaj

Klubi i Kukësit mund të humbasë shumë shpejt një prej elementëve më cilësorë që e kanë ndihmuar që të ngjitet në kreun e renditjes të Superiores....

Sport 22:15 - 19 Dhjetor, 2018

Futbollisti i Kombëtares tonë fut në sherr trajnerin me presidentin e klubit/ Ja çfarë ka ndodhur te ekipi i njohur europian

Kristal Abazaj debutoi si zëvendësues në sfidën që Anderlechti humbi 2-1 në fushën e Cercle Brugge. Shqiptari u hodh në fushë në minutën e 69-të, pa...

Sport 20:16 - 7 Tetor, 2018

Panucci kritikon ashpër sulmuesin shqiptar/ Nëse do të vijë në Kombëtare duhet të lodhë b…

Ditën e sotme është zhvilluar një konferencë për shtyp e pa lajmëruar më parë nga Christian Panucci i cili ka dalë para mediave duke folur në...

Sport 18:11 - 9 Maj, 2018

Partizani shpërdoron avantazhin e dyfishtë/ Luftëtari mban të paprekur vendin e tretë

Ka pasur 4 gola dhe mjaft grintë ndeshja e zhvilluar në Gjirokastër mes Luftëtarit dhe Partizanit, por në fund të 90 minutave dy skuadrat janë ndarë...

Sport 16:53 - 19 Dhjetor, 2017

Mediat serbe dashurohen me yllin e Luftëtarit / Kjo është videoja e supergolit të tij

Kristal Abazaj ka arritur të shënojë një gol të pabesueshëm në ndeshjen ndaj Partizanit, duke marrë një top në zonën e tij dhe vrapuar për rreth...

Sport 13:46 - 29 Gusht, 2017

Skënderbeu heq dorë nga lojtari i Luftëtarit / “Fajin” e ka kostoja e blerjes

Mesfushori ofensiv Kristal Abazaj nuk do të transferohet te Skënderbeu. Klubi korçar ka hequr dorë zyrtarisht nga lojtari i Luftëtarit, duke parë koston e lartë të...

Sport 17:00 - 1 Gusht, 2017

Partizani përgatit blerjen e madhe nga Superiorja / Lojtari kushton 80 mijë euro

Kristal Abazaj mund të jetë goditja më e madhe e Partizanit nga tregu vendës. Sulmuesi anësor ka edhe dy vite kontratë te Luftëtari, që e do...